FOTBAL  »  Superliga  »  ALBINA - BECICHERECUL MIC 1-1

Citeşte cum şi-a ispăşit Tiberiu Lajos pedeapsa primită după partida Gaz Metan - Dinamo 1-1!

Articol de GSP - Publicat vineri, 20 martie 2009 00:00

Tibi Lajos a arbitrat astăzi în Liga a 3-a după ce săptămîna trecută conducea partida celor de la Dinamo. Din Liga I, Lajos a ajuns la marginea Timişoarei, unde a arbitrat derby-ul dintre Alto Gradimento Albina şi AS Nova Mamma Mia Becicherecul Mic.

Centralul nu a avut parte de un meci greu, dar a fost nevoit să suporte ironiile suporterilor vreme de 90 de minute. O dată la 10 minute liniştea era perturbată de locomotivele care treceau la 30 de metri de stadion, dar Lajos părea impasibil. La pauză un fan i-a strigat din tribune:

"Tibi vezi cum o rezolvi. Ţi-aş da 50.000 de lei să ne ajuţi, dar am numai o hîrtie de 500.000". Centralul a zîmbit şi chiar a părut că gustă glumă. În repriza a doua spiritele între atacantul celor de la Albina, "Rooney" şi fundaşul celor de la Becicherecul Mic, "Tolea" s-au încins. A urmat o centrare de pe partea stîngă, iar "Rooney" s-a înălţat şi a înscris cu mîna:

"Vezi mă! Dacă aveai tricoul lui Dinamo şi numărul 4 pe spate, Tibi nu zicea nimic", s-a auzit din tribune. La partidă a asistat şi Ionel Ganea, care a vociferat în glumă de fiecare dată cînd observa că jurnaliştii îşi îndreaptă atenţia spre el. La final a glumit din nou:

"Voi vorbi cu observatorul jocului să îi dea notă mare lui Tibi pentru că îl aşteaptă derby-ul Rapid-Dinamo".

Vezi aici faza golului marcat de Albina!

Vezi faze din meci, dar şi decorul în care a arbitrat Tiberiu Lajos!

Nu se mai ascund » Fostul fotbalist al Rapidului se iubește cu mama unui titular din Superliga

Lovit în cap cu un recipient din aluminiu, Novak Djokovic nu a participat la conferința de presă și a avut nevoie de îngrijiri medicale » Ce a provocat incidentul