FOTBAL  »  Superliga  »  FC VOLUNTARI

FOTO Le priește pauza provocată de meciurile echipei naționale » Cum au fost surprinși Constantin Budescu și Gabi Tamaș

Gabi Tamaș și Constantin Budescu, în Poiana Brașov +4   FOTO
Gabi Tamaș și Constantin Budescu, în Poiana Brașov

Articol de GSP - Publicat luni, 21 martie 2022 15:46 / Actualizat luni, 21 martie 2022 18:02

Constantin Budescu (33 de ani) și Gabriel Tamaș (38 de ani), veteranii celor de la FC Voluntari, se bucură de o scurtă vacanță după victoria din play-off cu CSU Craiova, scor 3-1.

Neconvocați de Edi Iordănescu la echipa națională pentru meciurile cu Grecia și Israel, Budescu și Tamaș au profitat de câteva zile libere de la club și au mers la munte alături de familii.

Cei doi fotbaliști au fost surprinși  în Poiana Brașov, pe pârtia Bradul. Tamaș chiar s-a dat cu placa, spre deosebire de Budescu, care a preferat să stea pe margine.

Pentru Voluntari urmează meciul cu Farul

După pauza provocată de meciurile echipelor naționale, FC Voluntari va avea meci greu acasă cu Farul Constanța, echipă cu moral bun după egalul cu CFR Cluj din ultima etapă.

În acest moment, ilfovenii au 27 de puncte în clasament și se află pe locul 4, cu două puncte peste Farul Constanța.