FOTBAL  »  Superliga  »  CORONA BRAŞOV

Corona Braşov şi-a încheiat stagiul de pregătire din Antalya cu o înfrîngere în faţa echipei Rabotnicki Skopje

Articol de - Publicat duminica, 09 februarie 2014 00:00 / Actualizat duminica, 09 februarie 2014 11:54

Echipa antrenată de Ionel Gane, Corona Braşov, a suferit o înfrîngere în faţa formaţiei macedonene Rabotnicki Skopje, scor  0-1.

După o primă repriză echilibrată, în care Corona a avut cea mai mare ocazie prin Coman, macedonenii au marcat sinurul gol al meciului în minutul 65, din lovitură liberă.

Tehnicianul braşovenilor, Ionel Gane, i-a testat cu acest prilej şi pe slovacul Cicman şi sîrbul Arsejnevic, asupra cărora se va lua o decizie în cîteva zile.

"Un meci de luptă, foarte util pentru noi şi chiar dacă am pierdut, aş vrea să remarc agresivitatea şi implicarea jucătorilor. Din păcate, arbitrii nu s-au ridicat la nivelul jocului şi chiar ne-a defavorizat în cîteva rînduri. Per ansamblu, a fost un stagiu foarte util, am avut parte de antrenamente foarte bune, în condiţii excelente", a declarat Gane.

Braşovenii se întorc în ţară astăzi după amiază, după care vor avea două zile libere.

Corona - Rabotnicki 0-1 (0-0)
Corona: Marc - Homei, Cicman, Damian,Burlacu - Pirvu, Dalbea, Arsejnevic, Stanescu - Coman, Dedu.

Au mai intrat: Danalache, Forika, Istrofor,Miranda, Popa, Leonte, Mendizov, Balint şi Sandu.

Jerry Gane nu i-a putut folosi pe Buş, răcit, Brata şi Vlad Munteanu accidentaţi, iar Neacşa a fost menajat.

La EURO GSP, Pițurcă a prevăzut finala Champions League și dă de pământ cu 3 „grei” ai vremurilor noastre: „Au fost PANARAME!”

„E foarte grav ce a spus Șucu!” » A „citit” ce se întâmplă la Rapid: „Vine președinte cu Șumudică antrenor!”