FOTBAL  »  Superliga  »  CS OTOPENI

CS Otopeni - GKS Piast Gliwice 1-1, într-un meci amical disputat în Antalya

Articol de GSP - Publicat sambata, 31 ianuarie 2009 00:00

Echipa pregătită de Liviu Ciobotariu a remizat, sâmbătă, scor 1-1, cu formaţia poloneză de primă ligă GKS Piast Gliwice, în al patrulea meci de verificare disputat în cadrul cantonamentului din Antalya.

Unicul gol al alb-albaştrilor a fost marcat de sârbul Pedrag Lazic în minutul 35.

Antrenorul Liviu Ciobotariu a folosit în acest joc următoarea echipă: Munteanu - Scarlatache, Diogo, Nibombe, Dumitrescu - Pârvu, Mărgărit, Negru, Caramarin, Lazic - Drăghici. După pauză a fost rulat tot lotul.

Preşedintele grupării, Lucian Băroiu, a afirmat că este mulţumit de evoluţia echipei de până acum şi speră ca luna viitoare şansele de a evita retrogradarea să crească până la 99%. "În momentul de faţă, consider că avem şanse de salvare de la retrogradare în proporţie de 50%. La începutul returului vreau ca proporţia să fie de 99%", a afirmat oficialul clubului din Otopeni.

CS Otopeni va participa în următoarea perioadă la un turneu amical, programat între 3 şi 7 februarie, iar cel mai probabil primul adversar va fi echipa sud-coreeană FC Seul.

Sursa: NewsIn