FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO - HERMANNSTADT

DINAMO - HERMANNSTADT // FOTO Penalty nedat pentru oaspeți? Sibienii au cerut lovitură de pedeapsă la un fault al lui Klimavicius asupra lui Tsoumou

Dinamo - Hermannstadt // Captură TV Telekom Sport

Articol de GSP - Publicat vineri, 29 martie 2019 22:09

A doua repriză a partidei Dinamo - Hermannstadt, încheiată 2-0, din prima din etapa a treia a play-out-ului, nu a adus prea multe situații de poartă, însă o fază controversată a avut loc în minutul 72.

Atunci,  la scorul de 2-0 pentru „câini”, Linas Klimavicius, marcatorul golului secund al roș-albilor, l-a trântit în careu pe Tsoumou, vârful oaspeților, la o fază de atac a sibienilor.

*captură TV Telekom Sport

Jucătorii lui Vasile Miriuță au solicitat penalty, însă arbitrul Cătălin Popa a lăsat jocul să continue.

Vezi AICI toate detaliile de la meciul Dinamo -  Hermannstadt

Cristian Tudor Popescu dezvăluie regula radicală pe care ar impune-o imediat în tenis: „E singura șansă pentru spectacol, să scăpăm de «bum-bum», «buf-buf»”

CSA Steaua ATACĂ după ultima decizie privind palmaresul: „FCSB a jucat ilegal în Liga 1. Cerem public LPF și FRF să explice!”