FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO - RAPID 3-2

VIDEO / Dinamo - Rapid 3-2, după un meci nebun, în care giuleştenii au avut 2-0

Articol de GSP - Publicat duminica, 15 august 2010 00:00

Al 103-lea meci de campionat dintre Dinamo şi Rapid le-a revenit gazdelor, care s-au impus în această seară cu 3-2, după ce giuleştenii au condus la pauză cu 2-0.

În urma acestui rezultat, Dinamo îşi consolidează primul loc în clasament, cu 10 puncte din patru partide, în timp ce rapidiştii sînt momentan pe locul 6, cu 5 puncte.

Etapa viitoare, Dinamo va juca în deplasare cu FCM Tg. Mureş (sîmbătă, 21 august, ora 18:00), iar Rapid va primi pe teren propriu pe Gloria Bistriţa (vineri, 20 august, ora 20:30)

Al 103-lea meci de campionat dintre Dinamo şi Rapid le-a revenit gazdelor, care s-au impus în această seară cu 3-2, după ce giuleştenii au condus la pauză cu 2-0.

În urma acestui rezultat, Dinamo îşi consolidează primul loc în clasament, cu 10 puncte din patru partide, în timp ce rapidiştii sînt momentan pe locul 6, cu 5 puncte.

Etapa viitoare, Dinamo va juca în deplasare cu FCM Tg. Mureş (sîmbătă, 21 august, ora 18:00), iar Rapid va primi pe teren propriu pe Gloria Bistriţa (vineri, 20 august, ora 20:30)


VIDEO / 0-1 /
Bozovici pătrunde pe partea stîngă, centrează în faţa porţii, de unde Herea împinge mingea în plasă, din 5 metri (min. 14)

VIDEO / 0-2 / Herea il culca pe Moti in careu si suteaza cu latul, la coltul lung (min. 42)

VIDEO / 1-2 / Dinamo reduce din diferenţă prin Liviu Ganea, care îl învinge pe Bornescu cu o lovitură de cap din şase metri
(min. 51)

VIDEO / 2-2 / Liviu Ganea şutează în Bornescu, mingea ajunge la Bazzi, care trage de la 25 de metri, respinge din nou Bornescu, iar Liviu Ganea, pe fază, impinge mingea în plasă
(min. 61)

VIDEO / 3-2 / Torje suteaza in diagonala de la 25 de metri, aproape de vinclu, si inscrie golul trei al lui Dinamo
(min. 65)

Click aici pentru liveTEXT!

Dinamo a inceput cu formula: Naumovski - Homei, Moti, Garat, Bazzi -  Kone, Mărgăritescu - Torje, Ad. Cristea, An. Cristea - Niculae

Rapid a jucat in urmatorul "11": Bornescu - R. Duarte, M. Antonio, M. Constantin, Ezequias - Herea, N. Grigore, Lazar, Bozovici - Spadacio - Sburlea

Citește și:
Carmen Negoiță, complet goală la 43 de ani. „Nu trebuie să ne rușinăm de corpul nostru”
Liga 2
Carmen Negoiță, complet goală la 43 de ani. „Nu trebuie să ne rușinăm de corpul nostru”
Ziua „Z”! Merge la Palat pentru negocierile decisive chiar de ziua lui Gigi Becali: „A ajuns în țară”
Superliga
Ziua „Z”! Merge la Palat pentru negocierile decisive chiar de ziua lui Gigi Becali: „A ajuns în țară”
Elias Charalambous, prezentat oficial la noua echipă
Campionate
Elias Charalambous, prezentat oficial la noua echipă
Elveția le-a dat planurile peste cap gazdelor » Canada, „expulzată” de acasă în „16-imi”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Elveția le-a dat planurile peste cap gazdelor » Canada, „expulzată” de acasă în „16-imi”
Schimbare la buletinul electronic după zeci de reclamații
Profit.ro
Schimbare la buletinul electronic după zeci de reclamații
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Cristiano Ronaldo tocmai a stabilit recordul pe care Messi nu i-l poate lua » Cel puțin nu în 2026!

Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!


Comentarii (78)
zecs93
zecs93  •  06 August 2014, 04:51

tziganii tot la fiare vechi au fost :)))) M00IE cRAPID si Oilor din GhenaCEA

agamitza
agamitza  •  16 August 2010, 08:35

De aia n-avem fotbal in tara asta ca un asemenea meci e considerat "nebun". Ce echipe sunt astea? In prima repriza Rapid a spalat pe jos cu Dinamo ai carui jucatori trebuia amendati pentru port ilegal a bocancilor de fotbal. In repriza a-2a cei de la Rapid au demonstrat ca au o mentalitate de mingicari de curtea scolii. Asta nu e fotbal.

iancris_2007
iancris_2007  •  16 August 2010, 01:28

comunistilor sunteti lideri dar nu pt mult timp steaua va va rupe capul voi sunteti dusmanii nostrii de o viata dar acum va vom arata ce inseamna un derby adevarat!!! sa va asteptati la cel mai mare esec din istoriee sigur va pleca andone dupa ce o sa vo luati coada intre picioare la greuu!!!

Vezi toate comentariile (78)
Comentează