FOTBAL  »  Superliga  »  STEAUA - OŢELUL 1-0

Dorinel îl atacă pe Istvan Kovacs : "I-a zis unui jucător de-ai mei: «Doar nu vreţi să cîştigaţi în Ghencea?»"

Articol de GSP - Publicat miercuri, 13 aprilie 2011 00:00 / Actualizat joi, 14 aprilie 2011 00:05

Antrenorul Oţelului Galaţi, Dorinel Munteanu, a făcut o dezvăluire incredibilă după partida pierdută cu 0-1 în Ghencea. Acesta susţine că centralul partidei, Istvan Kovacs, l-a chestionat pe unul dintre jucătorii gălăţeni: "Ce, voi vreţi să cîştigaţi în Ghencea?".

"Sînt supărat, pentru că din punctul meu de vedere am început jocul cuminţi şi le-am permis adversarilor să marcheze printr-o greşeală de plasament. Apoi am pus presiune pe adversar, am avut şi noi cîteva ocazii, dar n-a fost suficient. Mai avem foarte mult de muncă la această echipă. Sînt jocuri cu presiune şi eu vroiam altceva de la jucători.

Nu avem nici o presiune şi cred că echipa care are nervii mai tari va cîştiga titlul. După doar 60 de ore avem meciul cu Dinamo. Ce să mai comentez dacă domnul arbitru i-a spus unui jucător de-ai mei: "Ce? Voi vreţi să cîştigaţi în Ghencea?".

Antrenorul Oţelului Galaţi, Dorinel Munteanu, a făcut o dezvăluire incredibilă după partida pierdută cu 0-1 în Ghencea. Acesta susţine că centralul partidei, Istvan Kovacs, l-a chestionat pe unul dintre jucătorii gălăţeni: "Ce, voi vreţi să cîştigaţi în Ghencea?".

"Sînt supărat, pentru că din punctul meu de vedere am început jocul cuminţi şi le-am permis adversarilor să marcheze printr-o greşeală de plasament. Apoi am pus presiune pe adversar, am avut şi noi cîteva ocazii, dar n-a fost suficient. Mai avem foarte mult de muncă la această echipă. Sînt jocuri cu presiune şi eu vroiam altceva de la jucători.

Nu avem nici o presiune şi cred că echipa care are nervii mai tari va cîştiga titlul. După doar 60 de ore avem meciul cu Dinamo. Ce să mai comentez dacă domnul arbitru i-a spus unui jucător de-ai mei: "Ce? Voi vreţi să cîştigaţi în Ghencea?".

După joc nu am putut să obţinem nimic. Sper ca acasă să cîştigăm cu Dinamo, deşi va fi un meci foarte greu. Sper din tot sufletul să terminăm primii la final", a declarat, la Fanatik Show, după meci, antrenorul Dorinel Munteanu.

Interesant este însă faptul că Steaua a fost dezavantajată de brigada de arbitri de astăzi, avînd un gol perfect valabil anulat lui Bănel Nicoliţă. Mai mult, Kovacs putea să dea penalty la o tragere de tricou la Gardoş, tot în prima repriză!

EROAREA BRIGĂZII, MAI JOS

Citește și:
Daniel Bîrligea a atras toate privirile la vizita medicală! A venit cu o „bestie” de sute de mii de euro
Superliga
Daniel Bîrligea a atras toate privirile la vizita medicală! A venit cu o „bestie” de sute de mii de euro
Dubla campioană mondială riscă eliminarea încă din grupe! Gafa care o costă enorm
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Dubla campioană mondială riscă eliminarea încă din grupe! Gafa care o costă enorm
FCSB s-a reunit la prima oră » Numele noi și 5 absențe
Superliga
FCSB s-a reunit la prima oră » Numele noi și 5 absențe
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
EXCLUSIV VIDEO Magazin închis în România cu colivă și
Profit.ro
EXCLUSIV VIDEO Magazin închis în România cu colivă și "Veșnică Pomenire". Apare acum cel mai mare magazin de tenis & padel
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

FABULOS » De la România - Argentina, în 1994, nu s-a mai întâmplat așa ceva la un Mondial

Elveția - Bosnia, în istoria Cupei Mondiale » Așa ceva nu s-a văzut în 96 de ani


Comentarii (46)
caisata007
caisata007  •  14 Aprilie 2011, 15:59

am vazut diferite comentarii pertinente dar va rog nu comparati echipa otelul cu steaua decat la momentul actual: uitati-va la clasament, el spune totul, apoi putin mai mult respect pentru numele dorinel munteanu microbistilor, daca in momentul actual am avea unul in nationala romaniei..cum spunea cineva: mijlocasii de azi sunt invidiosi pe tehnica fundasilor de acun zece ani(petrescu, munteanu, popescu, etc)

alb-rapid-visiniu
alb-rapid-visiniu  •  14 Aprilie 2011, 15:22

DOlarel omul stelei striga la el acasa hotii.Doamne ce au ajuns si aceste caractere ale stoaiei...

nsanyi23
nsanyi23  •  14 Aprilie 2011, 15:13

Eu o apreciez pe Dorinel, e un antrenor mare in Romania.

Vezi toate comentariile (46)
Comentează