LIGA 1    •   

CEI MAI BUNI PASATORI

Ei sînt CREATIVII Ligii 1 » Dinamo se mîndreşte cu Munteanu, Steaua şi Rapid n-au nici un playmaker

 
28 Decembrie 2011 17:09
 

Cătălin Munteanu este cel mai bun pasator în acest sezon de Liga 1

Dinamo a intrat în pauza de iarnă fiind în fruntea clasamentului, dar nu întîmplător. Echipa lui Ciobotariu are cea mai bună apărare, golgeterul la zi al campionatului, dar şi cel mai creativ jucător



1. Cătălin Munteanu a impresionat în acest sezon cu acurateţea paselor sale şi l-a ajutat pe Marius Niculae să urce în fruntea clasamentului marcatorilor, cu 14 reuşite. "Cap de Zmeu" a oferit 9 pase de gol.

2. Al doilea în acest top este atacantul lui CFR Cluj, Modou Sougou. Senegalezul a reuşit un sezon excelent pînă acum, cu 5 goluri şi 7 assist-uri.

3. FC Vaslui se mîndreşte cu tripleta Sînmărtean - Wesley - Adailton, şi are motive. Lucian Sînmărtean şi brazilianul Adailton şi-au demonstrat creativitatea pasînd decisiv de cîte 5 ori.

4. Steaua şi Rapid nu au excelat la acest capitol. Brandan este cel mai inventiv jucător din echipa lui Ilie Stan, cu doar 3 assist-uri. În comparaţie, Cristi Tănase, considerat un fotbalist creativ, n-a pasat niciodată decisiv de la începutul sezonului.

5. La giuleşteni, Daniel Pancu şi Ciprian Deac au dus tot greul. Pancone a e golgeterul echipei, cu 6 reuşite, dar a strîns şi 2 assist-uri. Dintre coechipierii săi, mai multe are doar Deac - 3 pase decisive.

Dezbrăcăm Liga de secrete! GSP vă prezintă superlativele turului » CFR, Rapid şi Steaua, fără premianţi

 
Comentarii (45)
montrealez  (407 comentarii)
Mai lasati TROLLingu si scrieti la subiect. E adevarat ca Steaua n-are mijlocas de creatie si nici nu va avea curand. Atata timp cat Gigi face transferurile asa cum le face, a la Romanika style, o sa jucam cu jucatori pe posturi deficitare. Sper sa ma contrazica si sa aduca un mij. de creatie pana la finalu per. de transferuri sperand sa prinda si majoritatea cantonamentului. Cat despre Rapid, n-o sa inteleg niciodata cum au reusit sa-l piarda pe Spadacio, care e un jucator exceptional. Stiu ca nu l-au platit la timp si baiatu a depus memoriu, dar cum au ajuns pana acolo. Mi-ar place sa vina la Steaua dar nu se va intampla din cauza salariului si Gigi are boala pe Wesley care nu e de creatie
05 Ianuarie 2012, 00:25   •   Comenteaza
cristianneacsu10  (41 comentarii)
Marele Catalin Munteanu nu s-a vazut pe teren cu Steaua. E normal sa aiba 9 assisturi pt. arbitrii din atacul lui Dinamo
29 Decembrie 2011, 09:14   •   Comenteaza
sylar_1923  (787 comentarii)
Postat de flo_ax pe 28 Decembrie 2011, 22:49
ce sa spun de minunatii suporteri ai Rapidului si ai Petrolului! Niste genii! Rapidistii si-au incendiat proprii suporteri, mutiland o fata de 18 ani, ca nah, ei sunt piromanii lui peste, mari si tari. De Petrolul mai are rost sa comentez ceva? Isi fac bijuterie de stadion, ca sa se duca nevestele la meci HAHAHA!!!!!!!!!!!!!
DOVADA PUBLICA CA NU TE POTI INTELEGE CU ***. DUPA CE CA SUPORTERUL DE TASTATURA "flo_ax" CERE O EXPLICATIE ARGUMENTATA... CA NA... E ADULT, TOT EL E CEL CARE O DA CU MUCII IN FASOLE DAND UN RASPUNS IN ZEFLEMEA. ACEST TIP DE COMPORTAMENT ARE O SINGURA EXPLICATIE: *** SUFERA DE BRANZOITA BECALIOTA ACUTA. FENOMEN IREVERSIBIL !!
29 Decembrie 2011, 01:03   •   Comenteaza
flo_ax  (9116 comentarii)
Postat de sylar_1923 pe 28 Decembrie 2011, 20:41
...observi neregulile. Tocmai de asta marea majoritate a "fanilor" din Romani sunt si vor ramane decat niste aplaudaci, iar fanii adevarati sunt facuti huligani si bagabonti de catre cei care au puterea in mana. La capitolul fani adevarati ma refer strict la urmatorii: Poli Timisoara, Petrolul Ploiesti, U Cluj si in special Rapidistii. Bineinteles, "fanii" stelei ai a lui dinamo nu sunt deacord cu asta, invocand palmaresul, insa voi sunteti orbiti de lumina FALSA a unor trofee FALSE, lucrul asta va alimenteaza ego-ul iar prin asta sunteti usor de manipulat. Toate abuzurile care le-ai enumerat tu acolo, d-nule flo_ax, doar pentru asta ar trebui sa renunti sa mai sustii ac
ce sa spun de minunatii suporteri ai Rapidului si ai Petrolului! Niste genii! Rapidistii si-au incendiat proprii suporteri, mutiland o fata de 18 ani, ca nah, ei sunt piromanii lui peste, mari si tari. De Petrolul mai are rost sa comentez ceva? Isi fac bijuterie de stadion, ca sa se duca nevestele la meci HAHAHA!!!!!!!!!!!!!
28 Decembrie 2011, 22:49   •   Comenteaza
l0gan_1  (6733 comentarii)
Postat de skrilla pe 28 Decembrie 2011, 21:15
E sezonul in care Steaua vine din CL in Cupa UEFA si joaca impotriva Sevilliei. :)
care ma :))))sezon poi cand a ti iesit voi din cl capra :)))))))))))cl nu inseamna calarasi :))))))))
28 Decembrie 2011, 21:39   •   Comenteaza