FOTBAL  »  Superliga  »  FC ARGEŞ - OŢELUL 3-2

Electrizant!

Articol de - Publicat luni, 24 noiembrie 2008 00:00

Argeşul a revenit de la 0-2 şi a cîştigat spectaculos în ultimele minute ale partidei

Graţie victoriei cu Oţelul, piteştenii au depăşit şi Steaua,  şi CFR Cluj în clasament, astfel că în gerul iernii a început să miroasă a cupe europene în "Trivale".

Dar meciul cu gălăţenii nu a fost simplu. Era minutul 31, iar oaspeţii conduceau cu un sec 2-0, după o "dublă" a lui Marian Tănasă. Orgoliul rănit al piteştenilor a redus diferenţa înainte de pauză prin golul lui Kamara. Cine ar fi crezut că era semnalul unei reveniri electrizante? Tameş şi Cristi Tănase care, în minutele 66 şi 88, au întors soarta partidei la 3-2 pentru gazde. Gazde care de-abia revenite în Liga I, îşi şochează competitoarele strecurîndu-se printre "granzii" cu pretenţii de cupe europene. "Faceţi loc, faceţi loc!", strigă piteştenii!Vezi aici cele mai importante faze ale partidei  (video)

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”