FOTBAL  »  Superliga  »  CORONA BRAŞOV - ASTRA 2-5

Enache bătăuşul! » Jucătorii Coronei Braşov sînt terorizaţi de preşedinte

Articol de - Publicat marti, 06 august 2013 00:00 / Actualizat marti, 06 august 2013 00:55

Şeful clubului a sărit să-i bată pe Marcăş, Dîlbea şi Vlad Munteanu. Iar la pauza şi la finalul dezastrului cu Astra, 2-5, a făcut un scandal monstru la vestiare


Fără nici un punct în primele 3 etape, Corona stă pe un butoi cu pulbure. Iar surse din Braşov îl indică pe preşedintele Paul Enache (foto) într-un conflict violent cu mulţi dintre fotbaliştii clubului finanţat de Primărie. Punctual, există trei episoade şocante relatate de apropiaţi ai grupării:

1. Cu două săptămîni în urmă, mijlocaşul Cristian Marcăş (22 ani) ar fi fost chemat la o renegociere de contract la sediul Coronei. "Enache a sărit să-l bată pe băiat cînd a refuzat să rezilieze vechiul angajament fiindcă pe cel nou nu-l înregistraseră. Voiau să-l păcălească!", a relatat o sursă GSP.

"Sîntem fotbalişti, nu hamali!"
2. În zilele premergătoare partidei cu Astra, Enache a adus la terenul de antrenament, cu un taxi, un transport cu susţinătoare de efort. Povestesc martori oculari: "I-a trimis pe jucători să care coletele. Dîlbea şi Munteanu au refuzat, explicînd că sînt fotbalişti, nu hamali! Iadul s-a abătut asupra lor! I-a înjurat cum i-a venit la gură şi le-a zis că-i calcă în picioare".

3. La pauza întîlnirii cu Astra, cînd tabela arăta 1-4, Enache a intrat în vestiar, peste antrenorul Nae Manea. "A început să urle, i-a făcut golani şi bandiţi pe băieţi, suspectînd că refuză să joace ca să-l cureţe pe el. A vrut să-l lovească pe un jucător!»", au dezvăluit apropiaţii Coronei.


"Sînt nişte fotbalişti cu ghilimele la Corona. O să am eu grijă de ei! Nu merită nici zece la sută din ce contracte au! Iar lui Dîlbea şi Munteanu le-am făcut referat. O să afle cam ce sancţiune trebuie să suporte dacă se dau ei cocoşi!"
Paul Enache, preşedinte Corona

Citește și:
Aryna Sabalenka i-a lăsat mască pe reporterii americani: „Pot să spun asta? Am crezut că Badosa e o «cățea»”
Tenis
Aryna Sabalenka i-a lăsat mască pe reporterii americani: „Pot să spun asta? Am crezut că Badosa e o «cățea»”
Francezii au prezentat noul model Dacia și au anunțat: „Semnătură unică! E o premieră”
Noutati auto
Francezii au prezentat noul model Dacia și au anunțat: „Semnătură unică! E o premieră”
HORROR! Rapidistul Antoine Baroan și-a rupt piciorul chiar la debutul pentru noua echipă » Imagini greu de privit
Campionate
HORROR! Rapidistul Antoine Baroan și-a rupt piciorul chiar la debutul pentru noua echipă » Imagini greu de privit
Cristi Chivu are oferta pe masă! Șefii lui Inter s-au hotărât după 8 luni: ce salariu va avea
Campionate
Cristi Chivu are oferta pe masă! Șefii lui Inter s-au hotărât după 8 luni: ce salariu va avea
EXCLUSIV SURPRIZĂ Frații Pavăl, proprietarii Dedeman, vând și ies de pe o piață
Profit.ro
EXCLUSIV SURPRIZĂ Frații Pavăl, proprietarii Dedeman, vând și ies de pe o piață
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Thierry Henry, apariție rară alături de misterioasa lui iubită!

Studiu șocant citat de Guardian: „Aceste alimente sunt atât de nocive încât ar trebui tratate mai degrabă ca țigările, nu ca hrană!”


Comentarii (11)
coronabv
coronabv  •  09 August 2013, 12:47

Un nenorocit enache asta, am avut si eu de a face cu el: ://echipafantastica.gsp.ro/tribuna/4726/coronabv

messinr1
messinr1  •  06 August 2013, 16:01
Postat de uefa pe 06 August 2013, 07:27

mazgulea, messinr1 = kilimanjaro (probleme psihice??)

uefa my friend tu ai 2221 de comentari de nebun si din asta traiesti, cauta un job, fa ceva util pierde vara ce esti...dute ia-ti pastilele sau daca nu mai au efect zi sa ti le schimbe urgent...

christiano0
christiano0  •  06 August 2013, 13:19

Auzi raspuns, noi suntem fotbalistii, nu hamali :)) Si meciul urmator 2-5 cu Astra.

Vezi toate comentariile (11)
Comentează