FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO - OŢELUL 3-1

Ewald Lienen îi ceartă pe jucători: "Nu meritam să cîştigăm! Am făcut un joc slab"

Articol de GSP - Publicat luni, 07 aprilie 2014 00:00 / Actualizat luni, 07 aprilie 2014 23:22

Antrenorul Oţelului, Ewald Lienen, s-a arătat extrem de nemulţumit de jocul echipei sale la finalul partidei pierdute cu Dinamo, scor 1-3.

"Nu am făcut un joc bun. Am marcat un gol noroocs. Nu am fost mulţumit nici la pauză. A doua repriză a fost de coşmar pentru noi.

Totuşi, pentru mine e ciudat să dai penalty la o fază ca aceea. Un astfel de penalty are un impact foarte mare. Ne-am pierdut concentrarea.

Imediat noi am mai primit două goluri. Oricum, nu am fi meritat să cîştigăm cu 1-0. Dacă am fi cîştigat, am fi crezut că am jucat bine, dar nu a fost deloc aşa", a spus Ewald Lienen la DigiSport.