FOTBAL  »  Superliga  »  STEAUA- OŢELUL, DUMINICĂ, 21:30, ANTENA 1 ŞI LIVETEXT PE GSP.RO

Exclus înainte de Steaua! Pentru că nu a semnat prelungirea, Antal a fost trimis la echipa a doua

Antal (în duel cu Tănase) e supărat şi pentru că încă n-a încasat prima pentru cîştigarea titlului, 100.000 de euro    Foto: Gabriela Arsenie
Antal (în duel cu Tănase) e supărat şi pentru că încă n-a încasat prima pentru cîştigarea titlului, 100.000 de euro Foto: Gabriela Arsenie

Articol de GSP - Publicat vineri, 30 septembrie 2011 00:00 / Actualizat joi, 29 septembrie 2011 20:31

Unul dintre oamenii determinanţi în obţinerea singurelor trofee din istoria Galaţiului, Liviu Antal, nu mai este jucător de bază în trupa lui Dorinel Munteanu! Şi nu neapărat din motive stric fotbalistice! "Antal a fost trimis la echipa a doua pe termen nelimitat deoarece a provocat probleme disciplinare neaccceptate de mine şi de grup! Nu a învăţat nimic cînd a fost dat afară data trecută!", a precizat tehnicianul campioanei.

Surse autorizate susţin că "problemele disciplinare" de care vorbeşte Dorinel reprezintă, de fapt, refuzul mijlocaşului lateral de a parafa un nou acord cu gruparea de la Dunăre. Actualul angajament al fotbalistului de 22 de ani expiră vara viitoare, iar Liviu nu mai doreşte să joace la Oţelul pe numai 3.000 de euro lunar, cît are în prezent. Imediat după terminarea campionatului, Antal a fost dorit de două formaţii din Bundesliga, însă directorul general nici n-a vrut să audă de un transfer pe mai puţin de 1,5 milioane de euro! Actuala cotă a jucătorului, conform site-ului specializat transfermarkt.de, e de 850.000 de euro.

Alături de Antal, exclus din lotul primei echipe a fost şi fundaşul Samoel Cojoc! Aceiaşi jucători au evoluat o vreme la formaţia secundă şi în sezonul de primăvară, după ce au fost prinşi într-un club mult după miezul nopţii şi destul de bine "dispuşi"!

5,57 e media notelor GSP obţinute de Antal în cele 7 partide în care a evoluat în acest campionat. N-a marcat niciodată, n-are nici o pasă de gol, fiind o dată eliminat, în chiar prima rundă

Citește și:
„Pentru prima dată” » Ce au remarcat jurnaliștii italieni la Cristi Chivu, în victoria cu Dortmund + Nota primită de român
Liga Campionilor
„Pentru prima dată” » Ce au remarcat jurnaliștii italieni la Cristi Chivu, în victoria cu Dortmund + Nota primită de român
Clasamentul final al grupei în Liga Campionilor, după o seară nebună de tot! » Portarul-erou Trubin califică echipa lui Mourinho la ultima fază și o scoate pe Real Madrid din Top 8!
Liga Campionilor
Clasamentul final al grupei în Liga Campionilor, după o seară nebună de tot! » Portarul-erou Trubin califică echipa lui Mourinho la ultima fază și o scoate pe Real Madrid din Top 8!
Cum a ajuns Trubin personajul principal din thrillerul Mourinho - Arbeloa: filmul reușitei istorice cu Real Madrid
Liga Campionilor
Cum a ajuns Trubin personajul principal din thrillerul Mourinho - Arbeloa: filmul reușitei istorice cu Real Madrid
Americanii au reacționat după lansarea noului Duster: „Arată ca o Dacia pentru oamenii bogați”
Noutati auto
Americanii au reacționat după lansarea noului Duster: „Arată ca o Dacia pentru oamenii bogați”
Schimbare istorică la bani. Anunțul făcut de BNR
Profit.ro
Schimbare istorică la bani. Anunțul făcut de BNR
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

„Miza programului n-a fost ascensiunea, ci moartea” » De ce escaladarea live a unui zgârie-nori de către Alex Honnold a fost greșită: „Clădirea nu e munte, e o vânătoare de clickuri vopsită drept căutare interioară”

„Părul fetei arde vâlvătăi... Zbor final! Stop!” » GSP publică o serie specială, la 50 de ani de la perfecțiunea olimpică a gimnasticii: „Nadia, 10 la Montreal”


Comentarii (6)
neil_10
neil_10  •  02 Octombrie 2011, 18:22
Postat de bluevibess pe 30 Septembrie 2011, 12:49

Si asa incepe sa se destrame ZEROtelul Galati! What a shame.

sa inteleg ca te plictisesti in Lig 2... Inc ur e la fel de mult ... hidos... iar maimutoiul a luat o peversa... Mr.Chivo Blat... si-a pierdut dexteritatea ... asa ca gasim lucruri interesanta la campioana! E totul OK!

riktus
riktus  •  30 Septembrie 2011, 14:11

Cum naiba mah se mai gasesc inca hoti ordinari precum timisoreanul blue vibes care sa moara de grija altuia ? (Hotii care striga hotii) Dute ma in pysda mati si vezi-ti de echipa ta din esalonul 2 si nu te mai ph00te pe tine grija ce face Otelul. Chiar esti penibil, nu crezi ?

bluevibess
bluevibess  •  30 Septembrie 2011, 12:49

Si asa incepe sa se destrame ZEROtelul Galati! What a shame.

Vezi toate comentariile (6)
Comentează