LIGA 1    •   

DEMISIE

EXCLUSIV Cristi Popovici a fost demis de la Botoşani » Era al doilea cel mai longeviv antrenor din Liga 1

 
de Ionuț Tabultoc (Foto)   •   02 Decembrie 2013 16:16
 

Cristi Popovici a fost demis în această după-amiază ca urmare a rezultatelor slabe din ultima perioadă, ultima înfrîngere venind chiar ieri, împotriva Concordiei Chiajna, scor 0-2.

Lui i s-a reproşat că echipa n-a mai cîştigat de mai bine de două luni, mai precis din 29 septembrie. De atunci, moldovenii au legat 7 meciuri fără victorie, dintre care ultimele 6 sînt numai înfrîngeri.

Leo Grozavu va fi interimar pînă la finalul anului, iar secund va fi Vali Bordeanu.

"Despărţirea a venit din partea clubului şi am fost în totalitate acoperit. Consider că am făcut o treabă bună la Botoşani. Am intrat în gaura asta neagra si n-am mai reuşit să găsim luminiţa de la capătul tunelului. Ieri m-am simţit mai rău cînd galeria a strigat demisia", a spus Popovici pentru GSP.RO.

Botoşani a picat pe locul 11, după ce, acum 10 etape, echipa era chiar pe prima poziţie.

Popovici, 45 de ani, era al doilea cel mai longeviv antrenor dintre cei 18 actuali din Liga 1, după Reghecampf, FC Botoşani instalîndu-l în septembrie 2012, cînd echipa era în Liga a II-a.

 
Comentarii (7)
dash.berlin  (6693 comentarii)
Postat de gymd pe 02 Decembrie 2013, 19:02
cika Vivi Rachita va fi noul antrenor al Botosaniului din cate vad pe digisport :)))) nasol ca jucam cu ei etapa viitoare, cine stie ce le va spune noul antrenor :)))
Daca vine Rachita urmeaza alte sapte infrangeri :))) ala-i antrenor cum sunt eu Chuck Norris :)
03 Decembrie 2013, 00:47   •   Comenteaza
gymd  (6033 comentarii)
cika Vivi Rachita va fi noul antrenor al Botosaniului din cate vad pe digisport :)))) nasol ca jucam cu ei etapa viitoare, cine stie ce le va spune noul antrenor :)))
02 Decembrie 2013, 19:02   •   Comenteaza
conasu_boeru  (8000 comentarii)
Dupa primele 4-5 etape cand pe primele locuri erau ACS (nu pot sa-i zic Poli) si FC Botosani (parca si Sageata era pe acolo), i-am zis unuia de la Timisoara ca nu termina turul in primele 10 niciuna din ele, de m-a injurat ala o seara intreaga ! Era emulatia aia de inceput, nu erau suspendati , accidentati, aveau o bruma de bani la inceput, autoritatile erau lapte si miere.... Pe parcurs e greu daca nu ai un lot si numeric si valoros care sa tina un tempo echilibrat, dar unii daca le zici un adevar, verificat ani in sir, ii apuca strechea...
02 Decembrie 2013, 18:19   •   Comenteaza
gabynho08  (403 comentarii)
Postat de uzu_buzu_ pe 02 Decembrie 2013, 16:36
eu am zis de la bun inceput, cand castigau meci de meci, ca-s foc de paie.
Era de asteptat,aveau acelasi lot din liga a 2-a,dar,parerea mea,nu trebuia demis acum,trebuia sa mai astepte macar pana in retur.
02 Decembrie 2013, 16:48   •   Comenteaza
mpanciuc  (169 comentarii)
Postat de uzu_buzu_ pe 02 Decembrie 2013, 16:36
eu am zis de la bun inceput, cand castigau meci de meci, ca-s foc de paie.
Draga UZU-BUZU, daca esti suporter al UTA-ei ar fi bine sa iti vezi de echipa ta care trage sa moara
02 Decembrie 2013, 16:44   •   Comenteaza