LIGA 1    •   

DINAMO

EXCLUSIV I-a convins » Zougoula a semnat cu Dinamo

 
de Eduard Apostol   •   09 Septembrie 2013 21:03
 

Kevin Zougoula (25 de ani) i-a impresionat pe dinamovişti şi a parafat astăzi înţelegerea cu gruparea din "Ştefan cel Mare".
Ivorianul de 25 de ani a semnat un contract pe trei ani cu Dinamo, după ce a fost urmărit de Gigi Mulţescu la meciurile amicale cu Şahtior Doneţk şi Concordia Chiajna, în ultimul reuşind să şi marcheze.

Zougoula a evoluat pînă acum pentru AS AGIR, Ouragahio şi Sewe Sports.
 
Comentarii (237)
neuer1606  (3494 comentarii)
Acest "Messi" din Africa nu cred ca va juca foarte mult la prima echipa, din ce am vazut in meciul cu Shakhtar, nu are nici viteza, nu are nici tehnica, de lovitura cu capul ce sa mai zic, a fost adus doar asa sa se spuna ca nu a fost adus, la fel ca si majoritatea celor adusi pe spranceana...
10 Septembrie 2013, 23:40   •   Comenteaza
legenda_renaste  (125 comentarii)
Postat de dash.berlin pe 10 Septembrie 2013, 10:16
Loveste bine cuc capul?!Are detenta?! :)))))))) chiar ar trebui sa aiba o super detenta la cei 1,66 m ai sai :)))
Eram foarte ironic
10 Septembrie 2013, 14:17   •   Comenteaza
caminero  (1259 comentarii)
Postat de reddogsv pe 10 Septembrie 2013, 10:25
Carmaci la 9+1 rame!
:) Este 8+1, că altfel barca se duce într-o parte, de ex. 5 trag pe stînga şi 4 pe dreapta.
10 Septembrie 2013, 11:20   •   Comenteaza
cobra_z  (1420 comentarii)
Postat de dash.berlin pe 10 Septembrie 2013, 10:16
Loveste bine cuc capul?!Are detenta?! :)))))))) chiar ar trebui sa aiba o super detenta la cei 1,66 m ai sai :)))
terminati cu prostiile...cate goluri cu capul se dau din totalul golurilor inscrise de atacanti ? max 25%...lasati omul sa dea cela 75% si tucudean 25%...nu uitati ca jean vladoiu a fost de 1.64 si a fost golgheterul romaniei...nu conteaza ca esti mic daca te pricepi un pic...sau daca nu va tine memoria : florentin petre, torje ,mateut au dat si goluri cu capul ...important e sa se demarce si sa simta poarta , nu sa fie inalt ca bradu si prost ca gardu...
10 Septembrie 2013, 11:11   •   Comenteaza
cainelup  (404 comentarii)
Postat de tomagh pe 10 Septembrie 2013, 07:03
Nu-l mai înțeleg nici pe Mulțescu! E o adunătură acum la Dinamo, ceva de speriat, nici Murinho n-are ce face cu lotul ăsta, cred că scapă de retrogradare. Iar cu acest ,, Messi” de Africa s-a pus cireașa pe tort. Aștept cu bucurie rezultatele care să mă contrazică.
N-as baga mana in foc ca l-a vrut Multescu....
10 Septembrie 2013, 10:52   •   Comenteaza