FOTBAL  »  Superliga  »  TRANSFER

EXCLUSIV » Rapid a dat lovitura: a luat un jucător titular în tur la Dinamo

Articol de - Publicat luni, 29 decembrie 2014 00:00 / Actualizat luni, 29 decembrie 2014 17:15

După ce-a pus pe liber 22 de jucători care au evoluat în sezonul de toamnă pentru echipa din Grant, Rapid a început să mişte pe piaţa transferurilor.

Formaţia care ocupă ultimul loc în clasamentul Ligii 1 şi-a asigurat serviciile fundaşului stînga Constantin Grecu, 26 de ani, care a evoluat în toamnă pentru Dinamo fiind titular în bandă în echipa lui Flavius Stoican. Apărătorul a fost liber de contract după ce şi-a reziliat acordul cu "cîinii", pentru care a bifat 12 meciuri în campionat, 980 de minute în teren. Gazeta Sporturilor a informat de interesul Rapidului pentru fostul jucător al roş-albilor încă de săptămîna trecută.

Grecu, care a cochetat şi cu prima reprezentativă în "era Victor Piţurcă", a mai jucat la CSM Rîmnicu Vîlcea, Pandurii, U Cluj, Petrolul şi Dinamo, încercînd în primăvară să pună umărul la salvarea de la retrogradare a formaţiei din Giuleşti.

Citește și:
Prima măsură anunțată „la cald” de Gigi Becali, după rușinea cu CFR Cluj: „La revedere!”
Superliga
Prima măsură anunțată „la cald” de Gigi Becali, după rușinea cu CFR Cluj: „La revedere!”
Transfer confirmat imediat după FCSB - CFR Cluj: semnează, e ca și rezolvat!
Superliga
Transfer confirmat imediat după FCSB - CFR Cluj: semnează, e ca și rezolvat!
Nelu Varga, prima reacție, după lecția de fotbal predată de CFR lui FCSB: „Nu sunt răutăcios”
Superliga
Nelu Varga, prima reacție, după lecția de fotbal predată de CFR lui FCSB: „Nu sunt răutăcios”
Gigi Becali admite în premieră că ia în calcul demiterea lui Elias Charalambous: „Hai să vă spun un lucru!”
Superliga
Gigi Becali admite în premieră că ia în calcul demiterea lui Elias Charalambous: „Hai să vă spun un lucru!”
Uriaș rezervor de apă dulce descoperit, poate asigura necesarul pentru New York 800 de ani
Profit.ro
Uriaș rezervor de apă dulce descoperit, poate asigura necesarul pentru New York 800 de ani
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

„Miza programului n-a fost ascensiunea, ci moartea” » De ce escaladarea live a unui zgârie-nori de către Alex Honnold a fost greșită: „Clădirea nu e munte, e o vânătoare de clickuri vopsită drept căutare interioară”

Selecționerul României, șocat de ce a găsit în Danemarca: „Despre ce vorbim? Dimineața, tot cartierul!”


Comentarii (70)
titiduru22
titiduru22  •  30 Decembrie 2014, 20:19

Dupa trei meciuri jucate la Rapid va fi declarat persona non grata in Giulesti !!!

1984adrian
1984adrian  •  30 Decembrie 2014, 09:35
Postat de david127 pe 30 Decembrie 2014, 09:10

Rapid a dat lovitura: a luat un jucător ! Dinamoa dat lovitura: a scapat de un jucător ! Pana la urma cine a dat lovitura ?

gsp

sorin58
sorin58  •  30 Decembrie 2014, 09:27
Postat de reddogsv pe 30 Decembrie 2014, 08:27

Cu adevarat ,,lovitura'' pt Rapid! Lovitura si mai mare pt jucator. Dupa U, Cluj care are probleme , Petrolul singura crestere, Dinamo in insolventa, iar Rapid tot ce e mai prost de la celelalte 3!

La "U" a fost in perioada in care nu aveam probleme.Plecarea la Petrolul l-a terminat pe asta .A primit ce merita.

Vezi toate comentariile (70)
Comentează