FOTBAL  »  Superliga  »  TRANSFER

EXCLUSIV // UPDATE + FOTO » E oficial! Gnohere a semnat cu Steaua! Vezi aici ce s-a întâmplat la negocieri

Articol de - Publicat vineri, 06 ianuarie 2017 18:16

Patronul Stelei, Gigi Becali, a anunțat că l-a luat pe dinamovistul Gnohere, 28 de ani. Atacantul a semnat contractul în această noapte.

update 22:15

După două ore și jumătate de negocieri la care au participat Luana Rednic, agentul atacantului, și Anamaria Prodan, cea desemnată să reprezinte Steaua de către Gigi Becali la negocieri, au ajuns la un acord final în ceea ce privește transferul lui Harlem Gnohere.

Atacantul francez a venit la negocieri după ce a primit acceptul clubului Dinamo, acolo unde după ora 20:20 și-a făcut apariția și președintele Valeriu Argăseală, care a fost sunat de patronul Stelei să plece cât mai repede la Gala AFAN, unde a primit premiul de cel mai bun președinte al unui club din România.

Atacantul a semnat pe 3 ani și jumătate și în foarte scurt timp va intra în programul de pregătire al echipei.

Gigi Becali a declarat azi că "Anamaria Prodan e singura care se ocupă de transferuri la Steaua. Ea a negociat totul. Ea a vorbit cu mine și cu Dinamo. E singurul agent cu care eu lucrez".

Știrea inițială!

"Acum semnează pe doi ani și jumătate, mâine cu siguranță pleacă în cantonament cu echipa.

Lui Dinamo îi dau 250.000 de euro, jucătorului 50.000 la semnătură. Dinamo n-avea cum să-i dea 15.000 pe lună.

Gnohere a ținut tot timpul relația cu noi, eu nu am vrut să mă văd cu el pentru că era sub contract cu Dinamo.  

Am făcut transferul prin Anamaria Prodan, nu am vorbit direct cu Negoiță. Ce să le spună el suporterilor, că-l ține pe Gnohere degeaba? Oricum, Dinamo nu se bate cu mine deocamndată. Cei de acolo l-au trimis la echipa a doua, e posibil să-i fi stricat relația cu clubul", a spus Becali la TV Digi Sport.

Gnohere are 18 meciuri la Dinamo sezonul acesta, în care a înscris 6 goluri și a reușit 3 pase de gol.

Citește și:
A depus armele, după Farul - Dinamo, și a numit cele două favorite la titlu: „Noi nu mai avem nicio șansă”
Superliga
A depus armele, după Farul - Dinamo, și a numit cele două favorite la titlu: „Noi nu mai avem nicio șansă”
Inter - Torino 2-1 » Echipa lui Cristi Chivu, prima semifinalistă în Cupa Italiei
Campionate
Inter - Torino 2-1 » Echipa lui Cristi Chivu, prima semifinalistă în Cupa Italiei
Învins de Dinamo, Ianis Zicu a răbufnit: „Urât! Ăsta e cuvântul”
Superliga
Învins de Dinamo, Ianis Zicu a răbufnit: „Urât! Ăsta e cuvântul”
Juri Cisotti își asigură viitorul » A semnat la o cafea: „El și soția au ales”
Superliga
Juri Cisotti își asigură viitorul » A semnat la o cafea: „El și soția au ales”
ULTIMA ORĂ Concedieri la Dacia: până la 50.000 de euro pentru cei care pleacă
Profit.ro
ULTIMA ORĂ Concedieri la Dacia: până la 50.000 de euro pentru cei care pleacă
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Matei Popa la raport: iată ce nu a făcut nici măcar o dată noul portar de la FCSB!

Studiu șocant citat de Guardian: „Aceste alimente sunt atât de nocive încât ar trebui tratate mai degrabă ca țigările, nu ca hrană!”


Comentarii (262)
utilizator șters
utilizator șters  •  06 Ianuarie 2017, 18:47
Postat de eucutine pe 06 Ianuarie 2017, 18:47

a plecat la Metaloglobus?! paguba-n ciuperci. Drum bun si cale batuta.

Sa aibe soarta lui marica

iosif_vs
iosif_vs  •  07 Ianuarie 2017, 00:58

***

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

utilizator șters
utilizator șters  •  06 Ianuarie 2017, 19:01

Dinamo-fcsb 3-1 si 4-1 .....mioveni -fcsb ....multa umilinta !!!

Vezi toate comentariile (262)
Comentează