FOTBAL  »  Superliga  »  STEAUA

Cifre fabuloase! Steaua şi-a surclasat adversarii de la pauză în acest sezon » Record incredibil al roş-albaştrilor

Articol de - Publicat duminica, 12 mai 2013 00:00 / Actualizat duminica, 12 mai 2013 19:53

Steaua a reuşit un sezon fantastic, a cîştigat titlul cu 5 etape rămase de disputat în Liga 1 şi a mers pînă în optimile Europa League, fiind aproape chiar de o calificare în sferturi.

Trupa lui Reghecampf a marcat cele mai multe goluri şi a primit cele mai puţine, dar ceea ce este şi mai interesant abia urmează. Steaua a cîştigat 32 de partide în toate competiţiile, iar în 22 a condus de la pauză!

Steaua a impresionat şi a reuşit un record incredibil! S-a impus în toate cele 22 de partide în care a condus la finalul primelor 45 de minute. Au păţit-o Chelsea, Ajax şi Dinamo în ultima perioadă.