LIGA 1    •   

DINAMO - U CLUJ

Fanii dinamoviştilor din peluză s-au bătut între ei şi au fost evacuaţi!

 
02 Mai 2012 22:20
 
Înaintea începerii partidei din Ştefan cel Mare, fanii "cîinilor" din Peluza Cătălin Hîldan s-au luat la bătaie între ei şi au provocat incidente.



Jandarmii au intervenit, iar suporterii au fost evacuaţi. Aproximativ 70 de suporteri sunt ţinuţi de jandarmi pe terenul sintetic din spatele peluzei.

"Sunt reţinuţi aproximativ 70 de suporteri. Ei au fost duşi pe terenul sintetic din spatele peluzei. Vor fi identificaţi după probele video din timpul incidentului şi vor fi duşi la secţia de poliţie", a declarat pentru Mediafax Georgian Enache, purtătorul de cuvânt al Jandarmeriei Bucureşti.

Unul dintre suporterii reţinuţi a scos o legitimaţie şi spunea că este jandarm.

Totul despre:
 
Comentarii (24)
uclujnapoca  (486 comentarii)
Postat de pexibaniaz pe 03 Mai 2012, 00:17
Fac pariu ca erau printre cei de la Dinamo suporteri de la U care nu se inteleg decat cu cateva grupuri de la Dinamo si nu cu toate. De asta s-au batut.
vorbesti prostii sholdovene!!! ce legatura au suporterii de la U cu bataia Dinamovistilor! eu ca suporter "U"-ist stiam dinainte cu 3-4 zile ca se vor bate intre ei la meciul asta! E ceva acolo ce trebuie rezolvat si e strict problema Dinamovistilor! noua ne raman amice ambele tabere din PCH + Sudul :)
bafta
03 Mai 2012, 19:43   •   Comenteaza
flafy  (6276 comentarii)
Postat de pexibaniaz pe 03 Mai 2012, 00:17
Fac pariu ca erau printre cei de la Dinamo suporteri de la U care nu se inteleg decat cu cateva grupuri de la Dinamo si nu cu toate. De asta s-au batut.
nu au fost suporteri ai celor de la Universitatea in PCH! si daca ar fi fost nu ar fi influentat cu nimic desfasurarea actiunii....tensiuni sunt de la inceputul returului in peluza pentru ca o parte a galeriei incurajeaza echipa 90% si 10% striga impotriva lui sandu si dragomir iar cealalta grupare 50% incurajeaza echipa 50% scandeaza impotriva mafiotilor din fotbal...iar partea care incurajeaza echipa ii reproseaza celeilalte parti ca de ce nu incurajeaza echipa iar cealalta parte ii reproseaza ca de ce nu canta impotriva mafiotilor si ii suspecteaza ca ar primii bani de la conducere....cam asta s-a intamplat in mare..
03 Mai 2012, 11:11   •   Comenteaza
anna1985  (un comentariu)
Postat de pexibaniaz pe 03 Mai 2012, 00:17
Fac pariu ca erau printre cei de la Dinamo suporteri de la U care nu se inteleg decat cu cateva grupuri de la Dinamo si nu cu toate. De asta s-au batut.
Am vrut si eu sa ajung la acest meci, mi-am cumparat bilet, dar Jandarmeria are o problema: cand a inceput scandalul, aia in loc sa blocheze intrarea, au tot lasat suporterii sa intre...printre care si fete, ca dupa aia sa ne evacueze din simplu motiv ca eram acolo. M-am speriat foarte mult, si le-am spus ca eu am intrat cand totul era deja in plina desfasurare, la care, fara nici o explicatie, am fost impinsa pe terenul sintetic explicandu-mi-se ca din moment ce eram acolo deja sunt suspecta!!! Si uite asa am ajuns sa fiu una dintre putinele fete evacuata printre aproape o suta de asa zsi "huligani" Lipsa totala de responsabilitate si comunicare intre fortele de ordine.
03 Mai 2012, 10:06   •   Comenteaza
sirrepty  (27 comentarii)
Si se mai intreaba cei din conducerea clubului de ce nu vine lumea la stadion, o data am fost cu sotia..am stat la tribuna 1 dar aproape de gard-ul peluzei Catalin Haldan si mi-am luat spary lacrimogen in ochi si eu si sotia datorita unor asa zisi suporteri Dinamovisti care s-au luat la bataie intre ei. Pt ce ar mai venii suporterii adevarati (cei care vin sa incurajeze echipa, nu sa se bata sau sa injure) la stadion?
03 Mai 2012, 09:15   •   Comenteaza
prazburg  (92 comentarii)
=) Tot asa sa o tineti! Bafta in continuare!
03 Mai 2012, 02:17   •   Comenteaza