FOTBAL  »  Superliga  »  FARUL - RAPID 0-0

Farul - Rapid a fost ultimul meci în Superligă » Și-a luat rămas bun de la colegi: „Urmează o nouă provocare! Îi mulțumesc lui Mister”

Farul și Rapid au remizat, scor 0-0. Adrian Mazilu (18 ani) a jucat ultimul meci sub comanda lui Gică Hagi. Din ianuarie merge la Brighton, în Premier League. / FOTO: Imago

Articol de - Publicat miercuri, 20 decembrie 2023 22:59 / Actualizat miercuri, 20 decembrie 2023 23:40

Brighton a plătit 3 milioane de euro pentru transferul lui Adrian Mazilu, dar l-a lăsat în Superligă până la finalul anului. Extrema în vârstă de 18 ani regretă că nu s-a putut despărți de Farul cu un gol.

Trei goluri anulate pentru Farul în disputa cu Rapid » Lui Hagi nu i-a venit să creadă: și-a făcut cruce și a „explodat” pe bancă
Farul - Rapid

Mazilu l-a învins pe Moldovan în minutul 59, dar reușita a fost anulată pentru un fault comis de Budescu pe construcția acțiunii.

Adrian Mazilu, după Farul - Rapid: „Îi mulțumesc lui Mister Hagi!”

„Mi-aș fi dorit foarte mult să înscriu la ultimul meci. Asta este, altceva nu pot să spun. Chiar am marcat de 3 ori, din păcate toate au fost anulate.

Vreau să îi mulțumesc lui Mister Hagi, a fost un antrenor exemplar pentru mine. Dacă nu ar fi fost dumnealui, nu aș fi fost în acest punct.

Va fi o provocare, ceva diferit, un nou stil de fotbal. Sper să mă acomodez și să strâng minute. Am primit sfaturi foarte importante de la Mister. Voi ține cont de ele”, a spus Adrian Mazilu la Prima Sport.

VIDEO. Adrian Mazilu pleacă de la Farul după meciul cu Rapid: „Visul e să debutez în Premier League și să ajung la echipa națională"

Rapid nu l-a vrut, iar acum impresionează Superliga » Cele mai bune 7 minute din carieră + de ce stă la mâna lui Szabolcs Kovacs
UTA - CSU Craiova 2-2
Nu, nu e o glumă! » Numărul OFICIAL al spectatorilor care au asistat la meciul UTA - Universitatea Craiova

Interviu ȘOCANT cu fostul internațional român care deține o școală de fotbal: „80% dintre români susțin Rusia. Știm cu toții ce este Ucraina - rahat!” » GSP l-a contactat azi: „Îmi mențin afirmațiile!”

Retragere-șoc în tenis! Nici măcar nu și-a anunțat fanii, dar a cerut să fie scoasă din programul de testare antidoping