FOTBAL  »  Superliga  »  FARUL - RAPID

FOTO Trei goluri anulate pentru Farul în disputa cu Rapid » Lui Hagi nu i-a venit să creadă: și-a făcut cruce și a „explodat” pe bancă

Farul a trimis de trei ori mingea în poarta Rapidului, dar toate reușitele au fost anulate din cauza unor poziții de ofsaid. +6   FOTO

Articol de - Publicat miercuri, 20 decembrie 2023 21:56 / Actualizat miercuri, 20 decembrie 2023 22:40

Farul a trimis de trei ori mingea în poarta Rapidului, dar toate reușitele au fost anulate. Cele din prima repriză pentru ofsaid, golul lui Mazilu pentru un fault pe construcția fazei.

Derby-ul ultimei etape din 2023 a dezamăgit în prima repriză. Campioana s-a apropiat mai des de careul Rapidului. Louis Munteanu și Andrei Artean l-au învins în două rânduri pe Horațiu Moldovan, ambele reușite fiind anulate pentru ofsaid.

Nu, nu e o glumă! » Numărul OFICIAL al spectatorilor care au asistat la meciul UTA - Universitatea Craiova
UTA - CSU Craiova 2-2

Două goluri anulate pentru ofsaid în Farul - Rapid

Prima fază, cea din minutul 2, a fost clară. Louis Munteanu se afla în afara jocului, poziție semnalizată de asistentul Valentin Avram și confirmată din camera VAR, acolo unde se aflau Florin Andrei și Marius Badea.

+2 FOTO

Acțiunea din prelungirile primei părți a fost mai complicat de analizat. Budescu a executat o lovitură liberă de la 30 de metri, lateral stânga.

Artean a plecat din spatele grupului de apărători rapidiști și a înscris cu o lovitură de cap. Valentin Avram a ridicat și de această dată fanionul.

Florin Andrei și Marius Badea au verificat timp de un minut și au confirmat decizia din teren: gol anulat, tabela rămâne blocată la 0-0.

Lui Gică Hagi nu i-a venit să creadă când „centralul” Marcel Bîrsan a făcut semn ca jucătorii să se îndrepte către vestiare. „Regele” a râs ironic, apoi a căutat să ceară explicații.

Hagi și-a făcut cruce: golul lui Mazilu, anulat și el

În minutul 59, Adrian Mazilu l-a învins și el pe Moldovan, o acțiune lucrată de Louis Munteanu. Reușita a fost inițial validată, apoi Bîrsan a fost chemat la monitorul VAR.

Pe construcția acțiunii, Budescu l-a călcat evident pe Săpunaru. Golul a fost anulat corect, dar Hagi a fost de neoprit. Și-a făcut cruce, apoi s-a certat cu toată lumea.

Dinamo vrea să transfere de la FCSB » A demarat discuțiile pentru fotbalistul hulit de Gigi Becali