FOTBAL  »  Superliga  »  AMICAL

FC Braşov - Ceahlăul 1-0, într-un meci amical

fc brasov, ceahlaul, amical

Articol de GSP - Publicat miercuri, 14 iulie 2010 00:00

FC Braşov a câştigat azi cu 1-0 meciul amical susţinut în compania echipei Ceahlăul Piatra Neamţ. Golul braşovenilor a fost marcat de Hadnagy, în minutul 46.

FC Braşov a trimis în teren următorii jucători: Mincă - Dumitru, Majernik, Oros, Cr.Ionescu - Bădoi, Cristescu, Ilyeş, Williams - Dedu, Hadnagy.

Au mai jucat: Marc, Mateiu, Chipciu, Tene, Radu, V.Badea, Martinovic, Jukan şi Jeffik.

La finalul partidei, directorul tehnic, Dănuţ Oprea a spus că este mulţumit, mai ales că ajută la omogenitatea echipei braşovene, care suferă la acest capitol.

"Mai sunt zece zile şi începe campionatul şi este extrem de important să fim omogeni, atât cât se poate în aceste condiţii. Nu este uşor, mai ales că ne mai vin jucători în probe", a spus Oprea, conform Mediafax.

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”