FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB - HERMANNSTADT

FCSB a cerut penalty cu Hermannstadt » Verdictul specialistului

Articol de - Publicat sambata, 16 decembrie 2023 21:31 / Actualizat sambata, 16 decembrie 2023 22:13

Finalul primei reprize a meciului FCSB – Hermannstadt a adus ce mai tensionată fază.

În ultimele minute din prima parte a meciului care se joacă pe Arena Națională, după o lovitură liberă, FCSB a cerut penalty. În acel moment, echipa roș-albastră conducea cu 2-0, după dubla lui Darius Olaru.

Răsturnare de situație la FCSB? » „Nu cred că-l mai vinde”
FCSB

FCSB a cerut penalty în meciul cu Hermannstadt

Din cădere, Stoica a lovit mingea, iar balonul l-a lovit în mână pe colegul său, Murgia, care era la un metru de mijlocașul sibienilor. Fotbaliștii de FCSB au protestat și au cerut penalty, dar Andrei Chivulete a fost categoric în decizie și a lăsat jocul să continue.

Verdictul specialistului

În pauză, Marius Avram, fost arbitru, a comentat faza. „Jucătorul încearcă să-și tragă mâna. E surprins de fază. Are brațul apropiat de corp, iar mingea vine de aproape. Nu avea ce să facă. Nu cred că se impunea penalty”, a declarat Marius Avram în emisiunea „DigiSport Special”.

VIDEO Darius Olaru, gol de generic în FCSB – Hermannstadt

Citește mai multe știri din Superligă:

Moment inedit înainte de FCSB - Hermannstadt » Ce s-a întâmplat cu Andrei Vlad în fața stadionului
FCSB - HERMANNSTADT
FCSB și-a sabotat rivalele! Jucătorii au cerut să intre în vacanță înainte de pauza de iarnă