Filipovici: "Lăcătuş nu face cinste fotbalului şi nici fenomenului sportiv"

Articol de - Publicat marti, 04 mai 2010 00:00

Tehnicianul formaţiei Ceahlăul Piatra Neamţ, Zoran Filipovici, şi-a exprimat dezamăgirea în privinţa atitudinii omologului său de pe banca tehnică a lui FC Vaslui, Marius Lăcătus.

"Niciodată nu am văzut un coleg de breaslă să se comporte în asemenea hal. Nu face cinste jocului de fotbal şi nici fenomenului sportiv", a spus Filipovici pentru gsp.ro.

În minutul 33 al partidei FC Vaslui - Ceahlăul, scor 1-0, în urma unei intrări dure a lui Vasilache asupra lui Milanov, banca Vasluiului a luat foc. Marius Lăcătuş s-a enervat cînd a văzut că lîngă meleul format de jucători a apărut şi Zoran Filipovici, tehnicianul Ceahlăului. "Du-te pe banca ta! Pleacă de aici", a urlat "Fiara" către muntenegrean, care s-a retras. Singurul pedepsit de arbitru a fost antrenorul de portari al gazdelor, pe care Ionescu l-a trimis în tribună.

Interviu ȘOCANT cu fostul internațional român care deține o școală de fotbal: „80% dintre români susțin Rusia. Știm cu toții ce este Ucraina - rahat!” » GSP l-a contactat azi: „Îmi mențin afirmațiile!”

Retragere-șoc în tenis! Nici măcar nu și-a anunțat fanii, dar a cerut să fie scoasă din programul de testare antidoping