FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO

Flavius Stoican îl pune la zid pe Istvan Kovacs: "Se crede Dumnezeu! Nu-mi place aroganţa lui"

Articol de GSP - Publicat vineri, 22 august 2014 00:00 / Actualizat vineri, 22 august 2014 23:17

Dinamo a remizat pe terenul Concordiei Chiajna, scor 0-0, însă Flavius Stoican nu a fost supărat pe jocul echipei sale, ci pe atitudinea arbitrului Istvan Kovacs, care l-a trimis în tribună în prelungirile jocului.

"Sînt tensiuni normale în timpul unui meci. Acest Istvan Kovacs arată o oarecare aroganţă. Nu-mi place asta. De asta îl înjură tot publicul.

M-a eliminat, el este Dumnezeu, mă deranjează atitudinea asta. Nu e primul meci cînd face asta. Şi la meciul cu Astra din sezonul trecut a făcut la fel.

Atîta tam-tam cu acest Istvan Kovacs, nu ştiu cum rezistă cînd e înjurat de un întreg stadion. Vreau să îşi pună semne de întrebare cînd îl huiduie stadionul", a spus Flavius Stoican la LookTV.

Citeşte şi: Scandări xenofobe la Chiajna - Dinamo » Meci întrerupt şi eliminare! Vor urma sancţiuni pentru "cîini"?