FOTBAL  »  Superliga  »  CFR - DINAMO 2-1

Flavius Stoican, marcat de un moment al meciului cu CFR: "Nu pot să uit acea fază!"

Articol de GSP - Publicat sambata, 18 octombrie 2014 00:00 / Actualizat sambata, 18 octombrie 2014 23:27

Antrenorul lui Dinamo, Flavius Stoican, recunoaşte meritele lui CFR din acest meci, însă nu uită că echipa sa putea să conducă dacă Dorin Rotariu ar fi marcat în a doua repriză, cînd a scăpat singur cu Felgueiras.

"A fost un joc spectaculos în prima repriză, dar în a doua repriză s-a văzut echilibrul din teren. Ne-am fi dorit să plecăm cu un punct de aici, dar nu am reuşit.

Nu ne-a fost uşor, dar nici lor nu le-a fost, chiar dacă au cîştigat. Fotbalul se joacă pe goluri. Am fost nemulţumit de numărul de minute de prelungire.

Speram să se dea mai mult, dar nu e asta o problemă. Ambele echipe au fost prudente în a doua repriză, dar nu pot să uit ratarea lui Dorin Rotariu, cînd a scăpat singur cu portarul.

Cea mai mare dezamăgire e că am avut în mînă meciul, puteam să-l cîştigăm, urcam pe podium. Trebuie să ne revenim şi să fim atenţi la ceea ce urmează", a spus Flavius Stoican la LookTV.