FOTBAL  »  Superliga  »  FC BOTOȘANI - FCU CRAIOVA 0-1

Florin Răducioiu și Viorel Moldovan, nedumeriți după FC Botoșani - FCU Craiova: „Nu e posibil așa ceva”

Florin Răducioiu și Viorel Moldovan au analizat faza controversată din FC Botoșani - FCU Craiova, scor 0-1, în urma căreia penalty-ul primit de moldoveni a fost anulat, după 10 minute de analiză la VAR.

Articol de - Publicat sambata, 05 august 2023 22:10 / Actualizat sambata, 05 august 2023 22:30

Lovitura de pedeapsă a fost anulată pentru că Roman II, care a participat la fază, a fost în ofsaid. După o analiză de 10 minute, s-a decis ca penalty-ul să nu se acorde, însă pe transmisiunea în direct nu au fost arătate liniile de la VAR care să delimiteze ofsaidul în care se afla Roman II.

Florin Răducioiu, moment fabulos în studio: „Deci îl sun pe Franco Baresi acum, în direct”
SUPERLIGA

Răducioiu și Moldovan, nedumeriți de VAR după Botoșani - FCU Craiova

„Vrem și noi să vedem, arătați-ne și nouă. Afară vedem imediat liniile trase. E la limită. Pare că Roman este puțin în ofsaid”, a declarat Viorel Moldovan, la emisiunea „Fotbal Show”, realizată în parteneriat de GSP și Prima Sport.

Prezent în studio, Florin Răducioiu a completat: „Nu e posibil așa ceva. Avem VAR. Vai de mine. Mi se pare ofsaid la Roman. Este cu câțiva centimetri în ofsaid”.

Analiză VAR fără sfârșit la Botoșani - FCU Craiova

Ce s-a întâmplat în minutul 30 la Botoșani - FCU Craiova? Dican și-a încercat norocul cu un șut de la mare distanță. Popa a respins în față, direct la Mihai Roman II. Atacantul Botoșaniului a recentrat în fața porții. Lorenzo Paramatti a blocat cu mâna, iar Iulian Călin a fluierat lovitură de la 11 metri.

Ofsaidul semnalizat la Mihai Roman II / FOTO: captură TV @Digi Sport 1

De la margine a fost ridicat fanionul pentru un ofsaid la Roman II. A urmat o analiză fără sfârșit în camera VAR. Horia Mladinovici și Marius Marchidanu au stat 10 minute pentru a trasa liniile și a stabili dacă poziția a fost sau nu regulamentară.

Horia Mladinovici și Marius Marchidanu, în camera VAR

Verdictul a fost ofsaid și penalty anulat, spre nemulțumirea fanilor prezenți în tribunele Municipalului din Botoșani.

Basarab Panduru și-a pierdut răbdarea cu un antrenor din Superligă: „Mă mir că mai e în prima ligă! Să mai vină și alții, să îi vedem și pe ei”
Botoșani - FCU Craiova 0-1
Ion Crăciunescu a analizat faza controversată din FC Botoșani - FCU Craiova și a dat verdictul: „Nu înțeleg! Au văzut faza asta?”
FC BOTOȘANI - FCU CRAIOVA 0-1

Interviu ȘOCANT cu fostul internațional român care deține o școală de fotbal: „80% dintre români susțin Rusia. Știm cu toții ce este Ucraina - rahat!” » GSP l-a contactat azi: „Îmi mențin afirmațiile!”

Retragere-șoc în tenis! Nici măcar nu și-a anunțat fanii, dar a cerut să fie scoasă din programul de testare antidoping