FOTBAL  »  Superliga  »  CFR CLUJ

FOTO Ea îi alină suferința lui Julio Baptista! Brazilianul e umilit la CFR, dar e așteptat acasă de o frumusețe rară

Articol de GSP - Publicat vineri, 02 noiembrie 2018 10:40

Julio Baptista, 37 de ani, trece prin momente dificile la CFR Cluj, unde a jucat numai 42 de minute în trei partide.

Atacantul brazilian a jucat în trecut și la Real Madrid, însă a ajuns să fie umilit de campioana României. În ultima etapă din turul sezonului regulat, CFR a învins-o pe Sepsi cu 2-1, golul decisiv fiind marcat de Deac din penalty în minutul 90+1. Baptista a fost introdus abia în minutul 90+3, înainte ca arbitrul să pună capăt partidei.

Fostul ”galactic” e însă norocos în afara terenului. E căsătorit de opt ani cu frumoasa Silvia Nistal, care l-a însoțit și la Cluj tocmai pentru a-l susține în astfel de momente dificile.

„Edi a auzit ce a spus!” » GSP a aflat de ce Alex Mitriță a fost lăsat acasă de selecționer: „Toți au simțit că-i lasă la greu”