FOTBAL  »  Superliga  »  BĂTĂLIA PENTRU PLAYOFF

FOTO Eroare gravă de arbitraj în seara decisivă pentru play-off » Penalty-ul care putea schimba ierarhia

Articol de GSP - Publicat duminica, 05 martie 2017 21:30

În prima repriză din CFR Cluj - Viitorul, 1-0 la pauză, Istvan Kovacs a luat o decizie contestată de jucătorii lui Gheorghe Hagi.

În minutul 24, la scorul de 1-0 pentru CFR Cluj, Florinel Coman a căzut în careul advers în urma unui duel cu Ciprian Deac. Aflat foarte aproape de fază, centralul a lăsat jocul să continue și i-a făcut semn fotbalistului Viitorului că nu a fost fault.

La pauza meciului, Ion Crăciunescu a declarat pentru TV Digi Sport că decizia lui Istvan Kovacs a fost eronată și că ar fi trebuit acordată lovitură de la 11 metri pentru Viitorul.

Urmărește AICI toate calculele pentru play-off și clasamentul actualizat!

„Fotbalul se «deteritorializează»! Nu mai există ceva esențial” » Un profesor de antropologie, Christian Bromberger, conferință de excepție despre o „mutație” în fotbalul de azi: „Am plecat de la tifoso, adică boală contagioasă, și am ajuns aici”