LIGA 1    •   

FC VASLUI

FOTO EXCLUSIV Ciobotariu s-a înţeles cu Porumboiu şi a condus deja primul antrenament al Vasluiului

 
08 Octombrie 2013 18:50
 

FOTO: Gabriel Tănasă

Ionuţ Moşteanu a fost înlăturat de la cîrma echipei în urma înfrîngerii cu Steaua. Locul său va fi luat de fostul antrenor al lui Dinamo, Liviu Ciobotariu.

Chiar dacă se află de cîteva zile plecat în străinătate, Adrian Porumboiu s-a înţeles rapid cu Ciobotariu, care deja a condus şi primul antrenament al "galben-verzilor".

Deşi au trecut doar 10 etape, FC Vaslui este la al 3-lea antrenor, după Ilie Stan şi Ionuţ Moşteanu. Costinel Botez va fi secundul lui Ciobotariu la FC Vaslui.

Ciobotariu le-a mai antrenat pînă acum pe FC Naţional, CS Otopeni, Pandurii, CF Brăila, Dinamo şi CSMS Iaşi.

 
Comentarii (25)
titiduru22  (886 comentarii)
E clar s-a dilit Porumboiu !!!
09 Octombrie 2013, 04:08   •   Comenteaza
tazdevil  (8244 comentarii)
Postat de faraday pe 08 Octombrie 2013, 20:20
cand si unde se vand biletele la meciul cu estonia?
www.myticket.ro
08 Octombrie 2013, 21:38   •   Comenteaza
dash.berlin  (6420 comentarii)
Postat de gymd pe 08 Octombrie 2013, 21:01
da scolitu asta, a terminat turul pe locul 1 pe cand era la noi, iar daca mai ramanea in retur va rupeam fasu oitzelor
:)))))))))
si de ce n-a ramas bre? :))) dinamo nu va mai fi pe locul intai cel putin 5 ani de acum inainte .
08 Octombrie 2013, 21:36   •   Comenteaza
dash.berlin  (6420 comentarii)
Postat de lapusneanul pe 08 Octombrie 2013, 21:23
pai ce, te mai duci? dupa ce facem egal cu andorra, nu mai are rost :)))
nici chiar asa...
08 Octombrie 2013, 21:35   •   Comenteaza
tazdevil  (8244 comentarii)
Postat de gymd pe 08 Octombrie 2013, 21:01
da scolitu asta, a terminat turul pe locul 1 pe cand era la noi, iar daca mai ramanea in retur va rupeam fasu oitzelor
La Dinamo a avut si el o dorinta:sa nu-l vanda pe Torje........conducerea "l-a ascultat",iar rezxultatul se stie..................Oricum cert este ca la Vaslui nu face nimeni treaba......insa vom vedea ce si cum.....