FOTBAL  »  Superliga  »  RAPID - ASA

FOTO Rapid - ASA Tîrgu Mureş 1-2 » Liviu Ciobotariu s-a răfuit cu galeria giuleştenilor

Articol de GSP - Publicat miercuri, 08 aprilie 2015 18:25

Rapid a pierdut al doilea meci consecutiv în Liga 1, de această dată în Giuleşti, scor 1-2, împotriva ocupantei locului 2 în Liga 1, ASA Tîrgu Mureş.

După o primă repriză liniştită, meciul s-a animat după pauză. Ioan Hora a deschis scorul în minutul 71, iar Manolov a făcut 2-0 şapte minute mai tîrziu.

Mureşenii au rămas în 10 oameni după ce Marius Constantin a văzut al doilea cartonaş galben în minutul 87.

VEZI LIVETEXT PARTIDA!

Două minute mai tîrziu Cristian Săpunaru a marcat din lovitură liberă golul cu numărul 10 în Liga 1 la meciul său cu numărul 100.

N-a fost destul pentru ca Rapid să scoată măcar un egal din acest meci. Giuleştenii se îndepărtează astfel de salvarea de la retrogradare.

În acest moment ocupă locul 15, cu 22 de puncte. ASA stă mult mai bine. E pe 2, cu 52 de puncte, la doar 4 lungimi de Steaua, care are însă un meci mai puţin

Final cu nervi

Apostrofat de fanii Rapidului pe tot parcursul meciului, Liviu Ciobotariu le-a arătat acestora la finalul jocului semne cum că vor retrograda la finalul sezonului.

Giuleştenii n-au ezitat şi au continuat să-l apostrofeze pe acesta, cauza fiind probabil legată de faptul că acesta are trecut dinamovist.