FOTBAL  »  Superliga  »  RAPID - PETROLUL 2-0

FOTO Rapid învinge Petrolul cu 2-0 şi revine la 3 puncte de Dinamo

Alexandru Ionita +12   FOTO
Alexandru Ionita

Articol de GSP - Publicat duminica, 11 martie 2012 00:00 / Actualizat duminica, 11 martie 2012 23:26

Cu victoria din această seară în faţa Petrolului, 2-0, Rapidul a reuşit să profite de paşii greşiţi făcuţi de Dinamo şi CFR Cluj şi să revină la 3 puncte de primul loc.

Click aici pentru comentariul liveTEXT!

Rapidiştii au dominat clar partida cu Petrolul, reşind să deschidă scorul în minutul 27, la o fază la care fundaşul Silva a dormit în faţa lui Ioniţă. Atacantul rapidist a profitat şi l-a executat pe Gritti cu un şut din 6 metri. După mai multe ratări, Surdu a reuşit în final să marcheze în minutul 52, după o pasă excelentă venită de la Bozovici.

Rapid: D. Coman - Rui Duarte, M. Antonio, Oros, Bozovici - Herea, Alexa, Teixeira - Deac, Al. Ioniţă, Surdu
Rezerve: Drăghia, Ezequias, M. Roman, Burcă, Grigorie, Sburlea, Glaubert

Petrolul: Gritti - Melinte, Silva, Bikana, P. Stoica -  Mustivar, Bărbulescu - Neagu, Buodgemaa, Stoimirovici -  Dina
Rezerve: Valinicius, M. Tudor, Djemia, Opriţa, Negru, M. Roman II, Younes