FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO - PETROLUL

FOTO şi VIDEO Meciul portarilor! Dinamo şi Petrolul au terminat la egalitate, 0-0, doar datorită goalkeeperilor

Articol de GSP - Publicat duminica, 30 noiembrie 2014 00:00 / Actualizat duminica, 30 noiembrie 2014 22:31

Dinamo şi Petrolul au oferit un meci sărac în goluri, dar plin de ocazii. Cele două formaţii au terminat la egalitate, 0-0.

"Cîinii" au avut prima ocazie după o bîlbîială în apărarea "găzarilor" în minutul 16, dar şutul din 9 metri al lui Bilinski a fost slab.

Cea mai mare şansă de gol a primei părţi a avut-o Albin, care a trimis la colţul lung, dar Marc s-a întins şi a deviat cu vîrfurile degetelor mingea în bară.
Repriza secundă l-a avut în prim plan pe portarul oaspeţilor Pecanha, care a reuşit să apere într-un duel unu la unu cu Alexe, după care, în minutul 72, a respins în corner un şut al lui Elton.

Astfel, Petrolul a ajuns la 7 meciuri consecutive în care n-a primit gol. Ultima dată cînd apărarea "găzarilor" a fost penetrată s-a întîmplat în partida cîştigată cu Viitorul din etapa a 9-a, scor 1-3, Daminuţă fiind cel care a înscris.