LIGA 1    •   

DINAMO - U CLUJ 2-2

FOTO şi VIDEO Răzbunarea "Prinţului" » Dinamo - U Cluj 2-2 şi "cîinii" sînt la 5 puncte de CFR Cluj

 
02 Mai 2012 21:54
 

foto: Raed Krishan

Dinamo a terminat la egalitate, 2-2, cu U Cluj şi a coborît la 5 puncte în spatele liderului CFR Cluj

VEZI AICI GOLURILE

După o primă repriză echilibrată, Dinamo a condus la pauză cu 1-0, datorită golului marcat de Curtean.

Folosit titular în banda dreaptă, Strătilă a impresionat prin cîteva acţiuni individuale care au creat panică în apărarea oaspeţilor. Echipa lui Niculescu nu i-au dat mari emoţii lui Bălgrădean în prima parte.

Cele două formaţii au oferit un ritm foarte scăzut şi în repriza secundă. D. Popa a dat alarma cu un şut bombă din lovitură liberă, deturnat în corner de Bălgrădean. Dar pericolul nu i-a ocolit pînă la urmă pe "cîini". Alexe a respins slab o minge, iar Morar l-a învins pe Bălgrădean şi adus egalarea.

Nou-intratul Cosmin Matei a adus liniştea în tabăra dinamoviştilor. În minutul 85, Ţucudean a scos bine pentru Matei, care a adus i-a adus pe cîini în avantaj.

Fostul dinamovist Adrian Cristea a dat lovitura de graţie. În minutul 90, "Prinţul" a prins un şut superb la colţul lung şi a stabilit scorul final, Dinamo - U Cluj 2-2.

Dinamo a rămas la 5 puncte în spatele liderului CFR Cluj.

VEZI AICI DESFĂŞURAREA LIVETEXT!


Înaintea partidei, fanii dinamoviştilor din peluză s-au luat la bătaie între ei şi au fost evacuaţi

Echipe de start

Dinamo
Bălgrădean - Scarlatache, Dr. Grigore, Moţi, Pulhac - Strătilă, L. Rus, Tameş, Curtean - Alexe, M. Niculae
Antrenor: Dario Bonetti
Rezerve: Naumovski, C. Matei, Platini, A. Niţu, Bucşă, Ţucudean, Muşat

U Cluj
Bornescu - D. Popa, Galamaz, Szukala, Mendy - M. Cristescu, Hoban, Boştină - Cojocnean, Grozav, Ad. Cristea
Antrenor: Claudiu Niculescu
Rezerve: Boşneag, Abrudan, L. Marinescu, Buşcă, Neag, Morar, Drăghici

Arbitru: R. Truth

Asistenţi: Brendha, Somolani

 
Comentarii (694)
bazileon  (1306 comentarii)
Ca sa te duci in Toscana la meci inseamna sa te duci pe Artemio Franchi; nici pe Olimpici si nici pe San Siro si nici macar pe Arena Garibaldi (R. Anconetani), care-i tot in Toscana.
Dar pe stadionul Chiajnei ati fost? Nu e rau deloc si e mult mai la indemana.
03 Mai 2012, 18:41   •   Comenteaza
steaua.libera  (15278 comentarii)
Postat de steaua.libera pe 03 Mai 2012, 03:16
am inteles.
eu am fost de 2-3 ori in it ca turist, dar din pacate n-am ajuns la milano :(
mai precis pe san siro
03 Mai 2012, 03:19   •   Comenteaza
steaua.libera  (15278 comentarii)
Postat de bandoleros pe 03 Mai 2012, 03:12
spre rusinea mea nu...eu abia am reusit sa merg o singura data la un meci pe Olimpico. asta se intampla din lipsa de timp si delasare, spun delasare pentru ca mergi pe ideea " fiind aici las ca am eu timp sa merg sau sa vizitez" de exemplu piata Spaniei am vizitat'o ca turist dupa aproape 2 ani de stat in roma. spun ca turist pentru ca mai inainte am trecut prin zona de cel putin 10 ori insa in interes de serviciu si nu aveam timp de stat sa admir si sa casc gura pe acolo.
am inteles.
eu am fost de 2-3 ori in it ca turist, dar din pacate n-am ajuns la milano :(
03 Mai 2012, 03:16   •   Comenteaza
bandoleros  (20684 comentarii)
Postat de steaua.libera pe 03 Mai 2012, 03:02
am inteles. ai fost in toscana la vreun meci?
spre rusinea mea nu...eu abia am reusit sa merg o singura data la un meci pe Olimpico. asta se intampla din lipsa de timp si delasare, spun delasare pentru ca mergi pe ideea " fiind aici las ca am eu timp sa merg sau sa vizitez" de exemplu piata Spaniei am vizitat'o ca turist dupa aproape 2 ani de stat in roma. spun ca turist pentru ca mai inainte am trecut prin zona de cel putin 10 ori insa in interes de serviciu si nu aveam timp de stat sa admir si sa casc gura pe acolo.
03 Mai 2012, 03:12   •   Comenteaza
steaua.libera  (15278 comentarii)
Postat de bandoleros pe 03 Mai 2012, 03:04
ti'am raspuns mai devreme, stiam ca ma vei intreba cu cine tin :) dap, frumoasa zona ca de altfel toata zona aceea a centrului istoric.
te intrebam daca ai fost in toscana la vreun meci
03 Mai 2012, 03:10   •   Comenteaza