LIGA 1    •   

ACS POLI

FOTO Velcea demis de la ACS Poli! » Noul antrenor a fost prezentat

 
10 Octombrie 2013 13:18
 

foto: Adrian Pîclişan

UPDATE 15:00 Valentin Velcea va rămîne în cadrul clubului şi va ocupa postul de director tehnic.

Primarul Timişoarei, Nicolae Robu, a explicat cum s-a ajuns la înlocuirea lui Velcea: "Am decis să facem o schimbare la nivel de antrenor principal şi de echipa tehnică.

Ne-am gîndit că, la un club construit cu resurse locale, să ne uităm mai întîi în propria ogradă, să vedem dacă avem oameni care să facă faţă provocărilor. Am decis să-l numim antrenor principal pe domnul Aurel Şunda, care era în club responsabil la Centrul de Copii şi Juniori. Are experienţă şi avem încredere că va face faţă cu brio şi la noua Poli".

-----------

Soarta lui Valentin Velcea la cîrma echipei ACS Poli Timişoara a fost decisă azi. S-a luat hotărîrea ca antrenorul să fie demis, iar cel care-l va înlocui este Aurel Şunda, care a lucrat în ultimele luni în cadrul centrului de copii şi juniori.

Cu Velcea pe bancă, ACS Poli începuse în forţă campionatul, 10 puncte după 4 etape. Dar pînă în runda a 10-a, bănăţenii au mai acumulat doar două puncte, situaţie care i-a fost fatală antrenorului.

Şunda (55 de ani) a mai antrenat în Banat între anii 1994-1997. A mai lucrat la echipe precum CFR Cluj, FC Braşov, Unirea Alba-Iulia, Ceahlăul.

 
Comentarii (44)
dash.berlin  (6688 comentarii)
Postat de durul pe 10 Octombrie 2013, 17:41
va faceti iluzii desarte cu sunda ! pe unde s-a dus praful si pulberea au ramas in urma !
Nu chiar peste tot...a a vut si perioade bune in cariera de antrenor .
16 Octombrie 2013, 20:12   •   Comenteaza
polistul68  (2729 comentarii)
Postat de durul pe 10 Octombrie 2013, 17:41
va faceti iluzii desarte cu sunda ! pe unde s-a dus praful si pulberea au ramas in urma !
Asa zici tu ? La CFR Cluj, atita praf s-a ales de ce a facut el, ca au promovat in A....la Alba Iulia la fel...la Sageata a fost tot timpul in fruntea clasamentului...daca nu ma insel, tot el i-a promovat si pe UMT....deci mai usor cu acuzele...
11 Octombrie 2013, 15:00   •   Comenteaza
polistul68  (2729 comentarii)
Postat de gemminy55 pe 10 Octombrie 2013, 16:59
Eu ma asteptam ca RELU SUNDA sa fie antrenor de 5etape in urma si alta era locul echipei,nu ne vrem campioni cum sau autopropus altii dar,nici nu vom retrograda,o sa fie alta calitate a jocului o alta echipa,veti vedea in primul meci ce rezultate va avea SUNDA!in mod sigur doar pozitive in primele 5-6meciuri,poate ne batem la cupa....ce daca jucam in deplasare?steaua e o echipa de batut usor,joaca aiurea doar ca plimba mingea si atit,restul din prost-noroc! MULT NOROC SUNDA SI NUMAI SUCCESE !
Corect, sansele ca Poli sa joace "ceva" sunt mult mai mari cu Relu..pe udne a fost a demonstrat ca stie sa faca treaba. Din iarna, mai aduce el 2-3 jucatori necunoscuti, cuc are o sa supravietuim lejer. Problema e daca vrem mai mult...trebuie alti jucatori, e clar.
11 Octombrie 2013, 14:59   •   Comenteaza
polistul68  (2729 comentarii)
Postat de gemminy55 pe 10 Octombrie 2013, 17:11
Daca ar fi cum zici tu in totalitate,de ce nu joaca POLI cu tricouri alb-violete?si joaca cu alb-negru! poli de care zici tu e in liga 4acum si se pare va promova si acolo in liga 3 si asa mai departe!momentan ASU POLI ce joaca pe stadionul STIINTA are culorile si sigla pe echipament!ACS joaca in alb-negru si alta sigla!deci mai informeazate si despre alte detalii! e adevarat ca poli a lui JAMBON ITALIANU sa dus de ripa in liga 3 a 4 chiar dar,a venit aek si a jucat sub alt nume fc timisoara!dupa ce a sosit grasuXXXL a devenit POLI cu palmares culori si tot! iar ce sa intimplat cred ca mai sti....licenta lipsa ...desfintare si am luato din liga 5din nou,aia e POLItm!cea cunoscuta de toti.
Sigla si palmaresul se afla l Iancu, la o societate comerciala din Buzias...ASU nu joaca cu emblema lui Poli pe piept, daca chiar vrei sa sti..joaca cu vechea sigla, cea din anii 70-80...Iancu a spus ca doneaza sigla si palmaresul, dar actualilor conducatori le e frica sa se asocieze cu vechea Poli ( cea cu palmaeresul si sigla), sa nu i oblige UEFA sa plateasca si datoriile lui Iancu....ACS Poli e mai Poli ( daca pot sa ma exprim asa ) pt ca e constituita de Politehnica si Primarie....deci e a orasului. ASU e facuta de suporteri...fiecare merge unde vrea. Si Zambon nu a avut niciodata palmaresul si culorile...a avut o hirtie falsa de la Kassai.
11 Octombrie 2013, 14:56   •   Comenteaza
gemminy55  (471 comentarii)
Postat de durul pe 10 Octombrie 2013, 17:41
va faceti iluzii desarte cu sunda ! pe unde s-a dus praful si pulberea au ramas in urma !
chiar asa?eu stiu ca a adus cfr cluj din c in liga 1!iar celelalte performante se stiu mai bine,totusi nu e suficient sa fi antrenor bun daca nu ai jucatori cu ambitii si sa te ajute sa faca orice meci o victorie,vom vedea ce va face si la poli.Comentariul tău...
11 Octombrie 2013, 09:15   •   Comenteaza