LIGA 1    •   

GAZ METAN - RAPID 2-2

FOTO&VIDEO Coşmar la indigo » Rapidul a terminat la egalitate cu Mediaş(2-2) şi şi-a luat adio de la titlu

 
10 Mai 2012 20:55
 

foto: Lorand Vakarcs

Rapid a remizat la Mediaş, 2-2, şi a rămas la 4 puncte în spatele Vasluiului şi a celor de la CFR Cluj. Grigore şi-a marcat un autogol în minutul 90 şi a readus aminte de egalul de etapa trecută, 1-1, cu Tg. Mureş

Rapidiştii au primit penalty pentru henţul în careu a lui Frăsinescu. Herea a ratat, dar Kovacs a decis repetarea loviturii, pentru că medieşenii intraseră în careu înaintea executării. Vezi AICI faza

Herea a transformat a doua oară şi a deschis scorul(17). Vezi AICI golul Giuleştenii s-au desprins după ce Bozovici a centrat în faţa porţii, iar reluarea cu latul a lui Grigorie a fost deviată în poartă de Roman(38). Vezi AICI golul

Răzvan Lucescu a pregătit o altă tactică pentru repriza secundă. Rapidiştii au preferat să stea la cutie şi să lovească pe contraatac. Jocul oaspeţilor a anesteziat aproape ambele echipe.

Bawab a reaprins speranţele pentru gazde. În minutul 79, a prins un şut năprasnic la colţul lung şi a redus din diferenţă.Vezi AICI golul

Issa Ba a fost eliminat în minutul 84. Dar chiar şi în aceste condiţii, Gazul a adus un nou coşmar rapidiştilor. Grigore a reluat în proprie poartă o centrare din corner şi a stabilit scorul final, 2-2. Vezi AICI golul

VEZI DESFĂŞURAREA LIVETEXT!

Echipe de start:

Gaz Metan: Pleşca - Frăsinescu, Muth, Markovici, Vukadinovici - Todea, Issa Ba - Avram, Bawab, C. Petre - Vitinho
Antrenor: Cristi Pustai

Rezerve: Buchta, Zaharia, Ciucă, Nicandro, Tahar, Gheorghe, Roman

Rapid: Coman - Rui Duarte, M. Antonio, Burcă, Bozovici - Grigore, Alexa, Grigorie - Roman, Herea, Surdu
Antrenor: Răzvan Lucescu

Rezerve: Vîtcă, Ezequias, Pancu, Sburlea, Pavlovici, Glauber, Teixeira

Arbitru: I. Kovacs
Asistenţi: Ghinguleac, Szekely

Totul despre:
 
Comentarii (292)
steaua.libera  (15267 comentarii)
Postat de varsity pe 11 Mai 2012, 01:18
fiindca asta sustin eu, nu toti rapidistii! Este ce gandesc eu, n-am preluat-o de le nu stiu cine!
Ca teoria ta sa pice, e suficient ca 1 (unul!) stelist sa nu fie cum zici tu! Daca tu crezi ca dintre toti poetii/directorii de banca/inginerii/chimistii/fizicienii niciunul nu e stelist, atunci cred ca ai o problema!
11 Mai 2012, 01:24   •   Comenteaza
varsity  (922 comentarii)
Postat de steaua.libera pe 11 Mai 2012, 01:11
Si inca ceva: daca la stelisti predomina gandirea colectiva, la tine ce predomina din moment ce sustii ca TOTI stelistii sunt la fel? Care e diferenta dintre tine si cei pe care ii numesti prosti?
fiindca asta sustin eu, nu toti rapidistii! Este ce gandesc eu, n-am preluat-o de le nu stiu cine!
11 Mai 2012, 01:18   •   Comenteaza
badeadorian  (17498 comentarii)
Postat de adyy25 pe 11 Mai 2012, 01:13
cum era aia? 'ole-ole, multumim rapidule!'. bai deci sunteti prea de tot.de vreo 5-6 ani incoace va tot inecati la mal. si chiar imi aduc aminte de o discutie de la tv de acum vreo 2 saptamani intre becali si sumudica, pe acest subiect, iar sumudica spunea ca anul acesta nu va veti mai ineca. si chiar ma facuse sa cred ca e timpul sa spargeti ghinionul, ca parca e prea mult. ei si uite ca a venit etapa asta cu un autogol de-al vostru. deci voi chiar aveti o problema cu inecatul asta la mal. eu zic sa renuntati la echipa asta si sa dati nastere altei echipe si poate scapati de ghinion. dk o fi ghinion sau nu cumva neputinta. oricum, e prea de tot. e chiar prea mult.
Te-ai chinuit sa scrii atata ,pacat . Ai scris degeaba . Nu ne intereseaza postarea ta insipida . Vrei un vot ?
11 Mai 2012, 01:18   •   Comenteaza
badeadorian  (17498 comentarii)
Nu ne "certam" . Vorbim in "dialectul" lor . Deprins din frageda pruncie . Asa au deschis ochii in leagan , cu "dialectul" la maxim in camera : discutau parintii cu rudele .
11 Mai 2012, 01:15   •   Comenteaza
adyy25  (33 comentarii)
cum era aia? 'ole-ole, multumim rapidule!'. bai deci sunteti prea de tot.de vreo 5-6 ani incoace va tot inecati la mal. si chiar imi aduc aminte de o discutie de la tv de acum vreo 2 saptamani intre becali si sumudica, pe acest subiect, iar sumudica spunea ca anul acesta nu va veti mai ineca. si chiar ma facuse sa cred ca e timpul sa spargeti ghinionul, ca parca e prea mult. ei si uite ca a venit etapa asta cu un autogol de-al vostru. deci voi chiar aveti o problema cu inecatul asta la mal. eu zic sa renuntati la echipa asta si sa dati nastere altei echipe si poate scapati de ghinion. dk o fi ghinion sau nu cumva neputinta. oricum, e prea de tot. e chiar prea mult.
11 Mai 2012, 01:13   •   Comenteaza