FOTBAL  »  Superliga  »  FC VOLUNTARI - STEAUA 2-3

FOTO + VIDEO Voluntari - Steaua 2-3 » Roș-albaștrii câștigă cu emoții și așteaptă duelul cu Villarreal

Articol de GSP - Publicat duminica, 25 septembrie 2016 22:24

Steaua a câștigat cu mari emoții meciul de la Ploiești cu FC Voluntari, scor 3-2.

Ilfovenii au deschis scorul prin Ivanovici în minutul 25.  Adi Popa a făcut 1-1 la doar 3 minute după ce Voluntari deschisese scorul.

liveTEXT / VIDEO

Boldrin a adus-o pe Steaua în avantaj dintr-un penalty obținut de De Amorim.

Enache și-a intrat în rol în minutul 59 și a «comis-o» la golul egalizator al lui Bălan. Marko Momcilovici a adus cele 3 puncte Stelei cu un gol cu capul după o centrare a lui Boldrin. Steaua rămâne lider, cu 23 de puncte în 10 etape, cu 3 peste CS U Craiova, pe care o întâlnește etapa viitoare.

FC Voluntari rămâne cu 11 puncte și este pe locul 9, la egalitate cu Concordia Chiajna.

Voluntari: Bornescu - Filipov, Balaur, Maftei, Acsinte - Novac - Căpățână, Marinescu, Cernat, Ivanovici - Bălan

Rezerve: Balauru, Coman, Spahija, Lungu, Popadiuc, Cazan, Tăbăcariu

Steaua: Niță - Tamaș, Moke, Toșca (cpt), Momcilovic - Popa, Sulley, Achim, Boldrin - Fl. Tănase, De Amorim

Rezerve: Stăncioiu - Mitrea, Tudorie, Golubovic, Jakolis, Ovidiu Popescu, Enache

Playtech: TRAGEDIE! Doliu URIAȘ în politica din România! A MURIT în urmă cu puțin ...

Ianis Hagi și Dennis Man, în centrul atenției la reunire » Ținute extravagante alese de „tricolori”