FOTBAL  »  Superliga  »  CHINDIA - HERMANNSTADT 1-2

Gabi Iancu, eliminat pe banca de rezerve! Gestul pentru care a văzut „roșu” direct: „Sper să nu fiu suspendat multe etape”

Gabi Iancu a înjurat un spectator după Chindia - Hermannstadt

Articol de - Publicat duminica, 09 aprilie 2023 16:32 / Actualizat duminica, 09 aprilie 2023 16:56

Gabi Iancu (28 de ani), atacant la Hermannstadt, a fost eliminat în minutul 90+1 al meciului câștigat cu Chindia (2-1), la ieșirea de pe teren, pentru că a înjurat un spectator.

• Revista „Craiova Maxima, povestea unei iubiri alb-albastre" poate fi CUMPĂRATĂ ONLINE ---> Comandă AICI!

Titular astăzi la Ploiești, Gabi Iancu a fost înlocuit de antrenorul Marius Măldărășanu în minutul 90 al partidei, la scorul de 1-1.

La ieșirea de pe gazon, Iancu a cedat nervos și a înjurat un spectator aflat în spatele băncii de rezerve, la tribuna 1. Avertizat, „centralul” Szabolcs Kovacs a venit la marginea terenului și l-a eliminat pe Iancu după ce acesta își luase locul pe banca de rezerve!

Scor ireal la un meci din România » La pauză era 18-0! Un fost jucător de la FCSB a marcat 7 goluri
ARGEȘ

Gabi Iancu, eliminat pe banca de rezerve la Chindia - Hermannstadt

Prezent ulterior la flash-interviu, Iancu s-a scuzat pentru gestul reprobabil, în speranța că pedeapsa pe care o va primi la Comisia de Disciplină nu va fi severă.

Am greșit, am cedat. Îmi cer scuze, sper să nu primesc multe etape. Nu cred... sunt jucători care înjură arbitrii pe teren și nu primesc roșu. Nu spun că nu am greșit. Îmi pare rău, nu am cedat de multe ori în carieră. Probabil pe fondul oboselii, tot meciul am auzit «Să-mi bag, să fac, să dreg»”, a precizat fotbalistul.

Împrumutat de Hermannstadt de la Akhmat Grozny, Iancu a jucat 24 de meciuri în acest sezon, în care a înscris 4 goluri. Eliminarea de astăzi a fost prima dată în cariera lui Iancu când acesta primește roșu direct!

Mai multe știri din Liga 1:

Ultimele noutăți de la FCSB! Octavian Popescu nu e în lot pentru meciul cu CFR Cluj + Revenire importantă în tabăra roș-albaștrilor

Elias Charalambous l-a lăudat pe Dan Petrescu: „Sigur face ceva bine dacă a câștigat atâtea trofee”