FOTBAL  »  Superliga  »  GAZ METAN - GLORIA BISTRIŢA, ACUM, GSPTV ŞI GSP.RO

Articol de GSP - Publicat duminica, 25 aprilie 2010 00:00

Gaz Metan Mediaş a primit astăzi vizita celei mai în formă echipe din retur, Gloria Bistriţa. Scorul final a fost 1-1.

În urma rezultatului de egalitate înregistrat, Gazul a rămas pe locul 12, cu 33 de puncte, în timp ce Gloria a urcat provizoriu o poziţie şi ocupă locul 10, cu 34 de puncte, cel puţin pînă la finalul partidei Craiova - Urziceni, programată în mai puţin de 10 minute.

Gaz Metan a inceput cu: Buchta, Buzean, Akaki, Lazar, Hoban, Parvulescu, Kubala, Eric, A. Munteanu, Liţu, Silvăşan

Gloria Bistrita a inceput cu: Albuţ, D. Matei, Frăsinescu, V. Năstase, Latovlevici, C. Petre, Băjenaru, Homei, A. Muresan, Moraes, Hora

Urmăreşte aici desfăşurarea partidei în format liveTEXT

VIDEO / 0-1: În minutul 2, Frasinescu se inalta si reia cu capul din 5 metri, dintr-o lovitura de colt

VIDEO / In minutul 20, Moraes paseaza bine catre Hora, dar sutul in diagonala al celui din urma trece pe langa bara

VIDEO / 1-1: In minutul 42, Alin Litu profita de o gafa a defensivei oaspetilor si inscrie din 7 metri

VIDEO / In minutul 47, Pirvulescu a scapat singur, Homei l-a faultat in postura de ultim aparator, dar Marius Avram a acordat doar cartonas galben

VIDEO / In minutul 55, Moraes si Hora suteaza la interval de cate secunde, din cativa metri de poarta, dar mingea este respinsa in extremis de Buchta

VIDEO / In minutul 75, Eric suteaza dintr-o lovitura libera de la 16 metri, insa Albut respinge din vinclu

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”