FOTBAL  »  Superliga  »  AMICAL

Articol de GSP - Publicat sambata, 16 februarie 2013 00:00 / Actualizat sambata, 16 februarie 2013 16:47

Rapid s-a impus fără probleme în amicalul disputat în această după-amiază cu formaţia de liga a treia Progresul Cernica, scor 6-1.

FINAL - Rapid a cîştigat cu 6-1 după golurile lui Grigorie 12, Herea 29, Ad. Grigore 65, Pancu 69, Ciolacu 88, 90

6-1 - Ciolacu a reuşit "dubla" cu o "scăriţă" din interiorul careului în minutul 90.

5-1 - Ciolacu a marcat în minutul 88 după o pătrundere pe partea dreaptă. Atacantul a şutat la colţul lung, fără speranţe pentru portarul Progresului.

4-1 - Pancu marchează în minutul 69 dintr-o lovitură liberă de la 20 de metri.

3-1 - Combinaţie rapidă între Ad. Grigore şi Pancu în minutul 65, primul rămîne singur cu portarul şi şutează plasat

2-1 - Gruparea de liga a treia punctează în debutul reprizei secunde.

Schimbări multe la Rapid la pauză! Au intrat Drăghia, Ad. Grigore, Mardare, Stanca, Păun, Matei, Călin, Dăescu, I. Voicu şi Pancu. Martin este singurul care a rămas pe teren şi în această repriză.

2-0 - Ovidiu Herea a majorat diferenţa în minutul 29 după o pasă excelentă a lui Grigorie.

1-0 - Ştefan Grigorie a deschis scorul în minutul 12 după o fază lucrată de Martin şi Herea în banda dreaptă. Tînărul Martin a centrat, iar Grigorie a reluat din interiorul careului.

Echipa de start:

Pecanha - Al. Coman, Abrudan, Oros, Vasile- N. Grigore - Martin, E. Dică, Grigorie, Ciolacu - Herea

Ultima partidă de pregătire înainte de începerea campionatului este una mai uşoară pentru Pancu şi compania. Progresul Cernica este doar pe locul 8 în seria a III-a la mijlocul sezonului.

În această iarnă, Rapid a cîştigat amicalele cu Oţelul Galaţi, Lech Poznan, Rubin Kazan şi Guangzhou. De asemenea, giuleştenii au remizat cu Torpedo Kutaisi, fiind învinsă la penalty-uri, şi a pierdut cu Legia Varşovia, Videoton şi Dnepr.

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”