LIGA 1    •   

DERBY DE ROMÂNIA

Gata pentru Derby de România » S-au stabilit data şi ora meciului Dinamo - Steaua

 
16 Aprilie 2013 12:59
 

Suporterii îşi pot face deja planuri pentru a nu rata Derby de România. S-au stabilit data şi ora la care se va juca meciul dintre Dinamo şi Steaua.

Derby-ul istoric al campionatului românesc se va disputa pe 10 mai, de la ora 20:30. Digi Sport 1, televiziunea care va transmite meciul, face pregătiri speciale. Derby de România va fi transmis cu 20 de camere conectate la două care de transmisie, grafică specială şi un steady-cam, cameră mobilă pe marginea terenului.

În tur, Steaua a cîştigat cu 3-1.

 

 
Comentarii (51)
adimutu14  (345 comentarii)
Va batem sa va scoatem impresiile astea din cap ca deja exagerati!!! HAI DINAMO!!!
16 Aprilie 2013, 22:32   •   Comenteaza
r3mus_dinamovistu  (251 comentarii)
Postat de alex.nazarie pe 16 Aprilie 2013, 14:52
Ce bine ca a acceptat atat liga cat si digi ca meciul sa fie vineri, o sa fie pe National Arena in contextul asta, iar stadionul va fi plin.... dar avand in vederea ce transmisie anunta digi ca face ma tot gandesc... sa vad de acasa sau de pe stadion
Turn off your television / Turn on your passion
Deci hai pe stadion ! Te asigur ca nu o sa regreti ca ai lasat acasa transmisiunea HD a celor de la Digi.
16 Aprilie 2013, 18:55   •   Comenteaza
ionutgabriel94  (244 comentarii)
In mai pe 10 ,
Mereu vom petrece ! FCD Rullezzz
16 Aprilie 2013, 17:31   •   Comenteaza
speedy73  (6080 comentarii)
Postat de policefun pe 16 Aprilie 2013, 16:12
Dragilor apropo i-mi aduc aminte de meciuri in care stateam cu amici mei stelisti ( si nu putini) si vedeam cate un meci impreuna. loc pe stadion nu mai gaseam ( se juca cu casa inchisa) si atunci intr-un bar sau la un restaurant urmaream impreuna meciul. Fie unii fie eu si alti dinamovisti aveam taria de a recunoaste valoarea echipei adverse si mai ales aveam puterea de a strange mana invingatorilor. Si azi ma gandesc, mai pot discuta suporteri macar fara jigniri? M-as bucura sa revenim la a ne a i ncuraja echipa proprie fara a jigni profund echipa adversa!!! Fie ca cel mai bun sa invinga ( iar daca asta va fi DINAMO cu atat mai bine pentru Mine).
asta ar fi starea normala a lucrurilor. da' acuma e la moda sa fii ultras, nu sa fii suporter :)
16 Aprilie 2013, 17:23   •   Comenteaza
mariuss72  (5894 comentarii)
Postat de utaaradan pe 16 Aprilie 2013, 16:31
derby stalinist ! traiasca usl tovarasi ! :))
Bre, matale fugi si comenteaza la divizia sateasca, lasa-ne cu TUTA ta...
16 Aprilie 2013, 16:33   •   Comenteaza