FOTBAL  »  Superliga  »  CHIAJNA - VIITORUL 2-0

Gică Hagi a găsit vinovaţii după înfrîngerea contra Chiajnei: "Trebuiau să facă mai mult"

Articol de GSP - Publicat duminica, 17 mai 2015 18:03

Viitorul a pierdut meciul contra Chiajnei, scor 2-0, iar Gică Hagi a comentat meciul şi prestaţia elevilor săi.

"Am început foarte bine, am controlat prima repriză. A venit un gol din nimic, împotriva cursului jocului. Am avut o evoluţie bună, dar în ultima perioadă rezultatele nu ne avantajează.

Trebuia să fim mai periculoşi în faţă. Mitriţă, Tănase şi Bonilla trebuiau să fie lucizi şi să facă mai multe. Sînt supărat pe cei din faţă. Înainte marcau, dar acum nu mai intră mingea în poartă.

Ei au jucat pe contraatact în repriza a doua şi au marcat şi golul doi după o altă greşeală.  A fost şi greu pentru că am jucat pe o căldură extraordinară", a spus Hagi la DigiSport.

Cristian Tudor Popescu dezvăluie regula radicală pe care ar impune-o imediat în tenis: „E singura șansă pentru spectacol, să scăpăm de «bum-bum», «buf-buf»”

CSA Steaua ATACĂ după ultima decizie privind palmaresul: „FCSB a jucat ilegal în Liga 1. Cerem public LPF și FRF să explice!”