4 blaturi sunt bune dar cred ca merg si 6 ca sa fie de Omenie

alenb
alenb  •  24 Ianuarie 2021, 15:57
Postat de milu pe 24 Ianuarie 2021, 15:52

de mult am spus ca trebuie 6 schimbari,iar timpul de joc impartit in 4 reprize ,cu doua pauze mici pt. hidratare, schimbarea terenurilor si una mare ca acum.

Este fotbal nu baskett. Mai ramane sa apara niste destepti cu schimbari de linii ca la Hockey.

alenb
alenb  •  24 Ianuarie 2021, 15:54

5 schimbari este exagerat, sa schimbi jumatate din jucatorii de camp intr-un meci inseamna ca echipa care va incepe nu va mai semana cu cea care va termina, este vorba totusi de un meci de 90 de minute nu de 3 ore ca sa zici ca obosesc. Argumentele cu programul incarcat sunt aiureli, in fond poti sa faci sistem de rotatie de la meci la meci nu e cazul sa faci de la repriza la repriza. Argumentul ca ai multi jucatori si ca trebuie sa joace toti iarasi este aiurea, numarul de jucatori trebuie sa rezulte din necesitati nu invers. Dar se poate gasi si o solutie de compromis, 4 schimbari ar putea sa impace pe toata lumea.

milu
milu  •  24 Ianuarie 2021, 15:52

sibelius
sibelius  •  24 Ianuarie 2021, 15:52
Postat de gigistii.blatisti.si.idioti pe 24 Ianuarie 2021, 15:50

Schimbam linile, ca la hochei! Dar cu nașul a vorbit!? Că lui nașu, lui gigi nu-i plac scimbarile multe. El are federatia, comisiile si arbitrii! Rezolva orice cu ele!

ABecedare, abecedare!

gigistii.blatisti.si.idioti
gigistii.blatisti.si.idioti  •  24 Ianuarie 2021, 15:50
Postat de sibelius pe 24 Ianuarie 2021, 15:41

Hai sa revenim la loturi de 15-16, fara schimbari si cu viteza de joc din 1930. Eventual si cu sistem 2-2-6.

sibelius
sibelius  •  24 Ianuarie 2021, 15:41
Postat de reteleanu pe 24 Ianuarie 2021, 15:18

nu mi se pare o chestie de dorit. da, acu 70 de ani nici nu se faceau schimbari, dar sa ajunga fotbalul un soi de handbal sau hochei... nu cred ca e o idee buna.

sibelius
sibelius  •  24 Ianuarie 2021, 15:36
Postat de dora pe 24 Ianuarie 2021, 15:22

Fotbalul este jucat astazi de domnisoare fara pregatire fizica, nu de barbati, ca pe vremea ta, de-aia clachează după o repriză...stai sa treaca pandemia si se va reveni la 3 schimbari...asa ca nu te repezi la prea multe !

Pe "vremea lui" se jucau mult mai putine meciuri, iar "barbatii adevarati" gafaiau dupa doua sprinturi de la tigari si alcool.