FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO - FC BOTOȘANI

DINAMO - FC BOTOȘANI. VIDEO + FOTO Gol de poveste marcat de Borja Valle! A înscris de la 55 de metri

Borja Valle a marcat de la 55 de metri // FOTO: Captură Digi Sport +19   FOTO
Borja Valle a marcat de la 55 de metri // FOTO: Captură Digi Sport

Articol de - Publicat vineri, 11 septembrie 2020 22:25 / Actualizat sambata, 12 septembrie 2020 12:30

Dinamo a egalat la 1 în meciul cu FC Botoșani, 0-1, în minutul 70, după o execuție spectaculoasă a mijlocașului Borja Valle Balonga (28 de ani).

Borja Valle este noul idol al fanilor lui Dinamo, după supergolul marcat în minutul 70 al meciului cu FC Botoșani. Introdus la pauză, în locul lui Diego Fabbrini, mijlocașul spaniol a marcat cu o execuție spectaculoasă.

La primul meci la Dinamo, Borja Valle a primit o minge în cercul de la centrului terenului, în propria jumătate, l-a văzut ieșit pe portarul Eduard Pap și a decis să își încerce norocul. Ibericul a trimis perfect și mingea l-a depășit pe portarul lui FC Botoșani.

+15 FOTO

„Super fotbalist Borja Valle! Număr 10 adevărat!”, au exclamat fanii din PCH.

Vezi AICI VIDEO cu golul lui Borja Valle

Al 7-lea gol din propria jumătate

Începând cu anul 2000, acesta este al 7-lea gol marcat de un jucător din Liga 1 din propria jumătate

Citește mai multe știri despre Dinamo

Contra a schimbat echipa la Dinamo: 6 jucători noi în primul „11” » Cum a explicat antrenorul: „Aveam nevoie de fotbaliști de valoare”

Dinamo are un nou decar! Cine a preluat tricoul lăsat liber de Dan Nistor + ce numere au noile achiziții

Transfer de ultimă oră în Superligă » L-au adus pe noul Compagno: cine e „tancul” de 1,98 metri!
Lung Jr. s-a despărțit de Poli Iași » Semnează cu o echipă de play-off din Superliga

A ales Louis Munteanu? Disputat de FCSB și Rapid, atacantul a fost filmat cântând despre rivală: „Are valoare d'aia mare / Și știu că nu vă convine”

Mihai Pintilii, despre cel mai greu adversar din carieră: „Era un «bighidiu» d-ala mic. Dădeam cu ură în el, dar nu cădea. Dă-te-n... Doamne, iartă-mă”