FOTBAL  »  Superliga  »  CFR CLUJ - DINAMO, VINERI, ORA 21:30, ÎN DIRECT PE DIGI 1, LIVETEXT PE GSP.RO

Îl scoate pe Boubacar? » Surpriza lui Stoican pentru meciul cu CFR Cluj

Şerban a fost integralist într-un singur meci în acest sezon, cu Chindia Tîrgovişte în Cupă

Articol de - Publicat vineri, 08 noiembrie 2013 00:00 / Actualizat joi, 07 noiembrie 2013 21:05

Stoican se gîndeşte să-l titularizeze pe Ionuţ Şerban în locul mijlocaşului senegalez, cel mai slab jucător dinamovist în meciul cu FC Braşov.

Prestaţia lui Boubacar din ultima etapă ar putea să-l coste locul de titular în meciul de astăzi cu CFR. Senegalezul a comis un penalty ridicol în partida cu FC Braşov, a bifat doar 3 recuperări şi a cîştigat 8 dueluri, cifre dezastruoase pentru un închizător.

Din acest motiv, Flavius Stoican vrea să parieze în această seară pe tînărul Ionuţ Şerban, venit în vară gratis de la Sportul. Mijlocaşul de 18 ani a prins în acest sezon de Liga 1 doar 53 de minute în două partide, 21 cu Pandurii şi 32 cu Chiajna.

În cazul în care Dinamo va cîştiga în Gruia, "cîinii" vor încasa o primă totală de 40.000 de euro pentru cele 3 victorii consecutive din campionat.

Autografe la Cluj
Clubul din Ştefan cel Mare continuă politica de apropiere a fanilor de echipă. Cu ocazia meciului de diseară, suporterii "cîinilor" din Cluj vor putea să se pozeze şi să primească autografele favoriţilor. Acţiunea va începe la ora 12:00, iar locaţia este Orange Shop Cluj (Bd. 21 Decembrie 1989, nr. 23-25).