FOTBAL  »  Superliga  »  CFR CLUJ - RAPID 2-1

Încă o veste proastă pentru giuleşteni: ”Nu regret că am venit la Rapid, dar nu ştiu dacă mai rămîn”

Articol de GSP - Publicat sambata, 23 mai 2015 23:27

Cristiano Bergodi, tehnicianul Rapidului, a vorbit despre eşecul cu CFR Cluj, scor 1-2, rezultat care i-a retrogradat matematic pe giuleşteni în eşalonul secund.

”Nu cred că în seara asta a fost meciul decisiv, nu azi am pierdut locul în Liga 1. Am ratat nu ştiu cîte ocazii în prima repriză, după nivelul jocului a scăzut. Păcat pentru suporteri şi pentru cît au muncit băieţii.

Îmi pare rău pentru toată lumea care iubeşte Rapidul. Am avut avantajul numeric, dar am ratat prea multe ocazii. Nu ştiu ce s-a întîmplat în partea a doua, n-am mai fost aceeaşi echipă”, a spus Cristiano Bergodi la DigiSport.

”Nu regret că am venit la Rapid. Sincer, nu ştiu dacă rămîn, nu vreau să vorbesc despre asta acum”