FOTBAL  »  Superliga  »  UNIREA ALBA IULIA - U CRAIOVA 2-0

Încă un pas greşit pentru U Craiova. Oltenii au pierdut la Alba-Iulia

Articol de GSP - Publicat miercuri, 07 aprilie 2010 00:00

Unirea Alba-Iulia s-a impus cu scorul de 2-0 în faţa Universităţii Craiova, una dintre contracandidatele la evitarea retrogradării. Golurile gazdelor au fost marcate de Selagea (69 din penalty, 71). Prima repriză s-a încheiat la egalitate, 0-0, dar a fost marcată de nu mai puţin de 7 cartonaşe galbene şi unul roşu arătate de "centralul" Alexandru Tudor. Ologu a fost eliminat pentru al doilea "galben" în prelungirile primei reprize (45+2).

N. Varga (2), Dina (27), Ologu (29, 54+2), Bruno (39), Dilevski (42) au fost avertizaţi în prima repriză, iar în a doua Alexandru Tudor a mai arătat 5 cartonaşe galbene: V. Bădoi (69), Poverlovici (76), Prepeliţă (80), Vitinha (80), Veljovici (90).

Din minutul 82, s-a restabilit egalitatea numerică pe teren, marcatorul "dublei" Ciprian Selagea s-a accidentat după un duel, acuzînd dureri la glezna stîngă. El a părăsit terenul şi a primit îngrijiri medicale.

Portarul gazdelor, Gabriel Rotaru, a fost un adevărat înger păzitor pentru buturile echipei sale, reuşind intervenţii senzaţionale în faţa jucătorilor Craiovei

Istvan Kovacs, criticat pentru o singură fază din finala Europa League: „Nu a acordat un penalty clar”
Europa League
FCSB face al doilea transfer al verii: „Cluburile s-au înțeles”
Ce înseamnă victoria Atalantei pentru fotbalul italian: în Liga Campionilor se conturează un scenariu fabulos!

Ironia sorții » Fostul jucător de la FCSB, la un pas să semneze chiar cu echipa care l-a retrogradat!

„Există prietenie în tenis?” » Sorana Cîrstea, răspuns tranșant: „Am o poveste care va face deliciul, că e cu Simona Halep”