FOTBAL  »  Superliga  »  CURTEA DE ARGEŞ

Internaţional a pierdut amicalul cu Mlada

Articol de - Publicat marti, 06 iulie 2010 00:00

Antrenorul Ionuţ Badea a mizat pe rezerve în amicalul cu Mlada Boleslav, pierdut cu scorul 1-0. Tehnicianul i-a trimis în teren pe titulari abia în ultimele minute ale întîlnirii.

Astfel, portarul Daniel Mutu şi jucătorii de cîmp G. Matei, Pintili, D. Stan, Apostu, Nasser Menassel, Frăsineanu, Brata şi Filip au făcut în dimineaţa meciului un antrenament extrem de dur şi solicitant, iar seara, la partida cu Mlada, au intrat în teren după minutul 80.

Badea este interesat mai puţin rezultatele din meciurile de pregătire şi pune mare preţ pe strategie, pe aşezare şi pe formarea unor automatisme.