LIGA 1   •   

U CLUJ - CEAHLĂUL 1-0

Ionuţ Badea, după 1-0 cu Ceahlăul: "Am cîştigat cu un joc mai puţin spectaculos impotriva unei echipe interesante"

 
de Augustin Roman   •   24 Septembrie 2011 21:10
 

Ionuţ Badea, un tehnician tinar si pasionat

Antrenorul Universităţii Cluj, Ionuţ Badea, s-a declarat mulţumit pentru victoria cu 1-0 a echipei sale în faţa Ceahlăului.

"A fost o partidă dificilă, în care am suferit în mai multe momente, sînt foarte bucuros pentru acest rezultat. Au fost momente cînd echipa a jucat foarte frumos, dar nu a cîştigat. Astăzi am făcut-o cu un joc mai puţin spectaculos. Am întîlnit o echipă foarte interesanta, este importantă victoria de azi", a declarat dupa meci Ionut Badea.

Referindu-se la faza in care Machado a fost eliminat pe final, acesta a adaugat: "Nu mi s-a părut de cartonaş roşu faza eliminării lui Machado, aşa a decis arbitrul. Probabil va stîrni destule discuţii după ce vom revedea faza".  "Am pierdut cu Steaua şi am făcut două egaluri, dintre care într-un meci am primit golul egalizator în prelungiri", a spus Ionuţ Badea la "Fanatik Show", pe DigiSport 1.

Prezent in studioul emisiunii moderate de Horia Ivanovici, Mihai Stoichita a laudat la rindul sau prestatia Ceahlaului: "Eu i-am vazut si la partida de la Ploiesti. Ceahlaul joaca fotbal, sa recunoastem! Acest lucru este foarte important. Si in seara aceasta a facut un meci bun, dar victoria Clujului este, totusi, meritata".

Daca prima repriza a apartinut gazdelor, nemtenii au dominat partea secunda, ratind pe final prin Cazan o mare ocazie de a egala, cind fundasul Ceahlaului a reluat din 6 metri, nemarcat, putin peste poarta, dupa un corner executat de Constantinescu.

 

 
Comentarii (3)
double07  (5718 comentarii)
mai mult de 3 puncte nu se poate, asa ca e bine, nu?
02 Octombrie 2011, 14:20   •   Comenteaza
tavian23  (4 comentarii)
Avem o echipa exceptionala,am castigat un meci dificil si asta este important.Nu inteleg de ce ne "retragem" dupa ce marcam(vezi meciurile cu Chiajna si Tg. Mures)?Cu cele 4 puncte (pierdute prea usor!!!)am fi avut 19 puncte,pe primul loc si cu un moral excelent!!!Aveti mai multa incredere in voi!!!!!!!!!!!!!!Puteti bate orice echipa din capionat!!!!!!!!Astept victorii la scor,va sta-n putere sa o faceti!HAIDE "U"!!!
25 Septembrie 2011, 01:11   •   Comenteaza
sensy  (303 comentarii)
citandu-l pe jagardiola de buzoiesti ..astazi ca mai mereu Hu Cuculuj " a jucat ca o echipa mica"..jumate din meciurile acestui campionat castigate cu noroc si cealalta castigata cu arbitrii care se vor prezenta la DNA.II cam tremura vocea dupa meci si nu avea starea sa se bucure stiind ce antrenor corect este pe unde a fost...curtea de arges, pitesti....o fi zi ca daca iar ii leaga pe companionii lui care il ajuta sa devina celebru sa viseze si el la o echipa de top sau la cupe heuropene...cu siguranta se va lasa de antrenorat...isi va pune in aplicare alea 2 diplome de oltean si se va retrage la buzoiesti sa-si faca plantatie de baobabi
24 Septembrie 2011, 22:22   •   Comenteaza
Comentează
Număr de caractere rămase: 700
 

În Kiev, segmentul rezidenţial este dominat de câteva companii tolerate de clasa politică În Kiev, segmentul rezidenţial este dominat de câteva companii tolerate de clasa politică
Kiev este un important centru industrial, stiintific, educational si cultural al Europei de Est, cu peste trei milioane de locuitori. Cu toate acestea, piata imobiliara nu s-a dezvoltat [...]

Alte Stiri

Farmerama

Bucura-te de viata la tara la cote maxime!
Cultiva, fertilizeaza si strange-ti recolta. Creste animale si fa comert cu alti fermieri. Joaca-te intro lume animata inspirata din universul rural si bucura-te de facilitatile oferite de comunitatea de [...]

DarkOrbit

Fii un pilot de elita!
DarkOrbit nu este doar un simplu joc de explorare spatiala. Construieste-ti un renume in compania ta si urca in grad, explorand si cucerind noi sectoare ale spatiului, totul intr-o lupta permanenta cu mii de [...]

Seafight

Stapaneste cele 7 mari!
Ridica steagul si participa in batalii navale in toate marile lumii! Bataliile, dorinta de libertate si averea te vor ghida! O aventura captivanta si spectaculoasa, livrata prin cea mai modern atehnologie, [...]
Un serviciu oferit de
Vand apartament 3 camere
Zona Malu Rosu capat cu Elena Doamna, et4din4, 70mp, stradal nou renovat, termpoan, izolat termic, 2 bai. Merita vazut, pret negociabil.
Prahova/Ploiesti - pret 54.000,00 EUR
particular inchiriez apartament 2 camere
Particular inchiriez apartament 2 camere, zugravit recent, nemobilat, zona Mc'Donald Electroaparataj, 10 mil, termen lung.
Bucuresti/Bucuresti - pret 1.000,00 RON
Paun Giuseppe Armani
Paun statueta originala Giuseppe Armani, serie limitata, cu certificat de origine si autenticitate, dimensiuni 50 x 30 cm
Neamt/Roman - pret 2.500,00 EUR
Inchiriez brevet de turism
Posesoare brevet de turism cu functia manager in activitatea de turism, ofer spre inchiriere brevetul firmelor interesate.
Bucuresti/Bucuresti - pret 100,00 EUR
REPARATII - REVIZIE AER CODITIONAT
Repar orice tip de aparat de aer conditionat: split, pompa de caldurasplit, inverter, chiller, VRV sau VRF.
Bucuresti/Bucuresti - pret 10,00 EUR
Loading from
Click.ro
Ai crezut că le-ai văzut pe toate? Iată şase dintre cele mai penibile poze cu Botezatu! - FOTO
În timp, celebrul creator de modă a realizat foarte multe pictoriale spectaculoase.
Asta e poziţie «porno»! Ce dans a oferit o concurentă la Eurovision - FOTO
Elephteria Elephteriou din Grecia a cântat şi a dansat ca nimeni alta. Iar în unele clipe a fost surprinsă în momente foarte incitante.
Galerie foto cu grăsuţe sexy în costume de baie, mare succes pe internet

Galerie foto cu grăsuţe sexy în costume de baie, mare succes pe internet

Un blogger a avut ideea de a iniţia o acţiune de dezinhibare a persoanelor supraponderale, invitându-le să-şi posteze pe site imagini în costume de baie.Hot sexy fat girls in skimpy swimwear (Fete grase şi sexy în costume de baie) este o galerie [...]
Atenţie la „bancnotele” de 50 de lei tipărite pe o singură faţă! (VIDEO)

Atenţie la „bancnotele” de 50 de lei tipărite pe o singură faţă! (VIDEO)

 Cupoanele-cadou, care imită bancnote româneşti şi care sunt folosite de unele firme în acţiuni prin care îşi promovează produsele, au devenit mijloc de înşelăciune – avertizează Poliţia Locală a Municipiului Bucureşti (PLMB). Vineri seara, în [...]
Taguri: A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
 
Autori: A B C D E F G I J L M O R S T V