FOTBAL  »  Superliga  »

Japonezul dorit de Dinamo a marcat de fiecare dată cînd a evoluat în "Ştefan cel Mare"!

Articol de - Publicat luni, 10 ianuarie 2011 00:00

Reprezentantul Japoniei în Liga 1, Takayuki Seto este singurul jucător din campionat ce a evoluat în toate partidele disputate în prima ligă de echipa prahoveană din 2009 pînă-n prezent.

În ediţia trecută, niponul născut în aceeaşi zi cu Gheorghe Hagi - 5 februarie, a lipsit de pe teren doar 25 de minute (etapa 13, înlocuit de N. Napoli în minutul 65), în timp ce în sezonul curent el a fost folosit titular în toate meciurile, în unul singur nefiind integralist (Astra-Gaz Metan 0:2, înlocuit de Mihai Stoichiţă în minutul 64).

Seto a marcat 6 goluri în campionatul României, el punctînd în ambele deplasări bifate pe terenul dinamoviştilor.
Japonezul este recunoscut ca un jucător disciplinat, în contul său consemnîndu-se doar 6 cartonaşe galbene în 52 de jocuri.

2010/2011, etapa 18, Dinamo - Astra  2-2

În ediţia trecută, niponul născut în aceeaşi zi cu Gheorghe Hagi - 5 februarie, a lipsit de pe teren doar 25 de minute (etapa 13, înlocuit de N. Napoli în minutul 65), în timp ce în sezonul curent el a fost folosit titular în toate meciurile, în unul singur nefiind integralist ( Astra-Gaz Metan 0:2, înlocuit de Mihai Stoichiţă în minutul 64).