FOTBAL  »  Superliga  »  STEAUA - CHIAJNA, MÎINE, 21:00, GSP.RO, DIGI1, DOLCE1, LOOK PLUS

Absențe de marcă pentru Baciu în meciul cu Steaua » Banca de rezerve este a puștilor

Articol de - Publicat sambata, 09 mai 2015 14:25

Atît Concordia, cît și Steaua au nevoie de victorie în meciul de mîine de pe Arena Națională, de la ora 21:00, partidă ce va fi în direct pe Digisport 1, Dolcesport 1, Look Plus și în format liveTEXT pe GSP.ro.

Roș-albaștrii trebuie să cîștige pentru a mai spera la titlul de campioană, în timp ce formația ilfoveană are nevoie de puncte pentru a nu intra în zona roșie a clasamentului.

Marius Baciu are, însă, mari probleme înaintea confruntări cu Steaua, el neavînd la dispoziție 7 jucători importanți plus alți doi care și-au reziliat contractele: Ricardo Alves, Dina (ambii suspendați), Lung, Diulgherov, Grigorie, Bucurică, Madeira (toți accidentați), în timp ce Lovin și Wellington și-au reziliat contractele.

Astfel, antrenorul Concordiei nu va putea folosi cel mai bun "11" posibil. Și pe banca de rezerve își vor face apariția mai multe nume de la echipa secundă.

Echipa probabilă a Chiajnei: Matache - Vagner, Maftei, Dragarski, Mușat - Ad. Cristea, F. Henrique, Purece, Serediuc - Pena, D. Florea

Baciu promovează tinerii

Partea interesantă apare în dreptul rezervelor, unde Marius Baciu va avea mai mulți jucători fără experiență veniți de la echipa a doua.

Cristian Ciobanu, 20 de ani, mijlocaș, a debutat pentru Chiajna în înfrîngerea din sferturile de finală ale Cupei României, 1-4 cu ASA Tg. Mureș. Atunci a intrat în minutul 60 în locul lui Digbeu.

Dumitru Răducanu, 18 ani, mijlocaș, a jucat primul meci pentru echipa mare în urmă cu două etape, cînd CFR Cluj învingea Chiajna cu 2-1. Tînărul jucător l-a înlocuit pe Mușat în minutul 72.

Alexandru Albu, 21 de ani, fundaș, a fost promovat în prima echipă a ilfovenilor etapa trecută, cînd Chiajna a învins Pandurii. N-a jucat decît în prelungirile partidei cu formația gorjeană, fiind înlocuitorul lui Dragarski, însă n-a lăsat să se vadă lipsa de experiență și Concordia a reușit să se impună cu 1-0.

Ceilalți tineri care ar putea apărea pe bancă în meciul cu Steaua sînt: Cristian Raiciu (18 ani, mijlocaș) și Florin Rasdan (20 de ani, fundaș).

Echipa probabilă a Stelei: Arlauskis - Rîpă, Varela, Toșca, Guilherme - Prepeliță, Breeveld - Ad. Popa, N. Stanciu, Cr. Tănase - Chipciu

Citește și:
Prea târziu! Naivă în prima repriză, FCSB s-a trezit după pauză, dar n-a putut să o întoarcă pe Fenerbahce. Final de aventură în Europa League
Europa League
Prea târziu! Naivă în prima repriză, FCSB s-a trezit după pauză, dar n-a putut să o întoarcă pe Fenerbahce. Final de aventură în Europa League
Ce se întâmplă cu Charalambous? Aproape de bătaie la vestiare!
Europa League
Ce se întâmplă cu Charalambous? Aproape de bătaie la vestiare!
Toate echipele calificate din grupa Europa League: „roșu” pentru Răzvan Lucescu, PAOK s-a prăbușit!
Europa League
Toate echipele calificate din grupa Europa League: „roșu” pentru Răzvan Lucescu, PAOK s-a prăbușit!
Benzema s-a enervat, după ce a văzut noua ofertă: s-a retras din echipă și REFUZĂ să mai joace!
Campionate
Benzema s-a enervat, după ce a văzut noua ofertă: s-a retras din echipă și REFUZĂ să mai joace!
Schimbare istorică la bani. Anunțul făcut de BNR
Profit.ro
Schimbare istorică la bani. Anunțul făcut de BNR
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Decizie ȘOC: Ana Maria Bărbosu a rămas fără medalia olimpică de la Paris! Informația care ZGUDUIE sportul românesc

„Părul fetei arde vâlvătăi... Zbor final! Stop!” » GSP publică o serie specială, la 50 de ani de la perfecțiunea olimpică a gimnasticii: „Nadia, 10 la Montreal”


Comentarii (34)
valiza.epo
valiza.epo  •  09 Mai 2015, 15:06
Postat de randoom_._ pe 09 Mai 2015, 15:01

revine Steaua astazi pe primul loc si acolo ramane pana la final si daca face maine egal asa tg mures.

Astazi, da. Se poate, caci nu joaca!! Iar maine se intoarce pe locul doi!

andrei.33
andrei.33  •  09 Mai 2015, 16:38

Se stie dinainte castigatoarea si in general in campionatul romanesc ultimele etape nu conteaza fiindca aproape niciun meci nu se joaca pe bune.

10203839225041363
Vasi Mar  •  09 Mai 2015, 15:10
Postat de valiza.epo pe 09 Mai 2015, 15:06

Astazi, da. Se poate, caci nu joaca!! Iar maine se intoarce pe locul doi!

maine ,dupa meciul Gaz Metan-as ardeiul Steaua ramane la doua puncte de "portocalii" iar dupa meciul cu ilfovenii revine pe primul loc!

Vezi toate comentariile (34)
Comentează
Close